Türk kahvesini Londra’ya taşıdı Kraliçe’ye kiracı oldu

Kahve Dünyası, yurtdışındaki ilk mağazasını İngiltere’nin başkenti Londra’da ünlü Piccadilly Circus’ta açtı.

Türk kahvesini Londra’ya taşıdı Kraliçe’ye kiracı oldu

Türk kahvesi ve Türk lokumunu İngiltere’ye taşımanın yatırım maliyetinin 3 milyon pound olduğu açıklandı. Yıl sonuna kadar Londra mağazasına giren herkese Türk kahvesi ikram edilecek.
Endüstriyel çikolatada dünyanın en büyük ikinci ve kakaoda en büyük altıncı üreticisi olduğu açıklanan Altınmarka’nın sahibi olduğu Kahve Dünyası zincirlerinin öz sermayesi ile yurtdışına açıldığı belirtiliyor. Piccadilly Circus’taki mağaza, İngiliz Kraliyet Ailesi’ne ait.
Londra mağazasının yurtdışı yatırımları için bir başlangıç noktası olduğunu belirten Kahve Dünyası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alev Altınkılıç, “Önümüzdeki beş yıl içerisinde Londra’da oluşacak yeni fırsatların dışında New York, Boston, Moskova, Dubai, Viyana gibi şehirlerde de Kahve Dünyası mağazaları açarak Türk kültürünü dünyanın farklı noktalarına taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Kahveler Türkiye’den...
Kraliyet Ailesi’nin kiracısı olmanın zorlu bir süreç olduğunu da belirten Altınkılıç, “Londra mağazası için şimdiye dek 3 milyon pound tutarında bir yatırım yaptık. Hedefimiz Türkiye’de elde ettiğimiz başarıyı önce Londra’da, ardından da dünyanın farklı şehirlerinde de yakalamak” dedi. Kahve Dünyası’nın ana hammaddelerini Türkiye’den temin edeceğini belirten Altınkılıç, “Kahve Dünyası’nın Türkiye’deki iş ortakları için de yurtdışı kapısı açılmış olacak” dedi.

Afyonkarahisar'daki yılkı atları doğal ortamında görüntülendiŞuhut’un Kumalar Dağı’nda bir anda ortaya çıkan yüzlerce yılkı atı doğa fotoğrafçısı Hakan Yılmaz tarafından görüntülendi. Yılmaz, “Gördüğüm manzara beni büyüledi, doğa tutkunları bu şehri mutlaka keşfetmeli” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber