Geri Dön

Türk yatırımcıya ABD fırsatı

ABD; 31 Ekim - 1 Kasım tarihleri arasında Washington'da yapılacak Select USA 2013 Yatırım Zirvesi için Türk yatırımcılara da çağrıda bulundu.

Türk yatırımcıya ABD fırsatı

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden bugün yapılan "ABD’deki Yatırım Fırsatları ile Bağlantı Kurmak" başlıklı açıklamada, zirvenin 31 Ekim - 1 Kasım tarihlerinde düzenleneceği belirtildi. Açıklamada, ABD başkanı Barack Obama'nın "İş yapmak için Amerika Birleşik Devletleri’nden daha iyi bir yer olmadığını kanıtlamak için dünyanın her tarafından iş liderlerini getireceğim ve onların devlet başkanları ve yerel yöneticilerle bağlantı kurmalarını sağlayacağım" sözüne yer verildi. Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

Kerry de katılacak

"ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, ABD Hazine Bakanı Jack Lew ve ABD Ticaret Temsilcisi Michael Froman, ABD Ticaret Bakanı Penny Pritzker’a Washington, D.C.’de düzenlenecek olan SelectUSA 2013 Yatırım Zirvesi’nde eşlik edeceklerdir.

31 Ekim – 1 Kasım tarihlerinde Washington, DC’de gerçekleşecek SelectUSA Yatırım Zirvesi’ne ön kayıt yaptırmak için http://www.selectusasummit.com/ web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için, http://www.selectusa.gov/ web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Görüşme olanakları sağlanacak

Select USA’in misyonu ABD’ye daha fazla yatırım yapılmasını teşvik etmektir. SelectUSA 2013 Yatırım Zirvesi katılımcılara yeni bağlantılar kurma fırsatının yanısıra, potansiyel yatırım ortakları ile bire bir görüşmeler, en son yatırım eğilimleri hakkında sunumlar, moderatörlü paneller, yatırım fırsatları ve programları ile ilgili kısa oturumlar, ABD ‘de de yatırım ile ilgili kaynaklar hakkında bilgi aktarımı ve kamu, yerel, bölgesel ekonomik gelişim kuruluşları ile görüşme olanakları sağlayacaktır.

Katılan eyaletler 42 eyaletin ekonomik kalkınma kuruluşlarının yanı sıra, Columbia Bölgesi ve Porto Riko da SelectUSA 2013 Yatırım Zirvesi’ne katılım için kayıtlarını yaptırmışlardır. Şu ana kadar kayıt yaptıran eyaletler: Alabama, Arizona, Arkansas, California, Colorado, Connecticut, Delaware, Florida, Georgia, Hawaii, Idaho, Illinois, Iowa, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Jersey, New Mexico, New York, North Carolina, North Dakota, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pennsylvania, South Carolina, Tennessee, Texas, Utah, Virginia, Washington, West Virginia, Wisconsin ve Wyoming’dir."

Filipinler'de 6.9 büyüklüğünde deprem!Filipinler'in Davao kenti yakınlarında 6.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber