Turkish Cargo, yavru aslanları ve nesli tükenmekte olan penguenleri yeni yuvalarına taşıdı

Turkish Cargo, iklim değişikliğinin ortaya çıkardığı olumsuz koşullar nedeniyle nesli tükenme tehlikesi altına giren 11 penguen türünden biri olan Humboldt Penguenlerini başarılı bir operasyon ile Riga Hayvanat Bahçesinden Çin Devlet Okyanus Akvaryumuna taşıdı.

Turkish Cargo, yavru aslanları ve nesli tükenmekte olan penguenleri yeni yuvalarına taşıdı

Türk Hava Yolları'nın alt markası Turkish Cargo, doğal yaşamın sürekliliğine de katkıda bulunuyor. Hava kargo taşıyıcısı, Birleşmiş Milletler'e bağlı Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Derneği (IUCN) listesinde bulunan ve nesli tükenme tehlikesi altında olan 20 tane Humboldt Penguenini, Letonyadan (RIX) İstanbul aktarmalı olarak Çine (PVG) ulaştırdı.

Riga Hayvanat Bahçesinden teslim alınan penguenler, İstanbul aktarmalı olarak Çinde bulunan ve Asyanın en büyük akvaryumlarından biri olan Devlet Okyanus Akvaryumu yetkililerine sağlıklı bir şekilde teslim edildi. Turkish Cargo, IATA Live Animals Regulation (LAR) sertifikalı personelin ve veterinerin eşliğinde Çine ulaştırılan Penguenler burada türlerinin sürekliliği için daha iyi şartlarda koruma altına alınacak.

Turkish Cargonun güvenli bir şekilde yeni yuvalarına ulaştırdığı tek yabani yaşam türü penguenler değil. Hava kargo taşıyıcısı IATA Live Animals Regulation (LAR) sertifikalı bakıcılarının ve veterinerin eşlik ettiği 6 yavru aslanı Bangladeşe (DAC) ve 14 yetişkin aslanı da Çine başarılı ve sağlıklı bir şekilde taşıdı.

Geçtiğimiz aylarda yabani hayvanların yasadışı ticaretini engellemek ve bu konuda sektörel farkındalığı artırmak amacıyla `united for wildlife buckingham palace declaration (ufw)` bildirisini onaylayan Türk Hava Yolları, canlı hayvan taşıma süreçlerine ve hayvan haklarına verdiği önemi ortaya koymuştu.

Turkish Cargo, dünyanın 120 ülkesindeki müşterilerine sunduğu canlı hayvan taşımacılığı hizmeti için; kabul, depolama ve sevk süreçlerinde IATA LAR yönetmeliğini referans alıyor ve yönetmelikte belirtilen dokümantasyon, paketleme, etiketleme ve işaretleme kurallarını canlı hayvan taşıma sürecinde uyguluyor.

O gelince herkes bahçesini yakmaya başladı: Drakula!Trabzon’da dadandığı bazı bahçelerde, fındık ağaçlarının dallarının kurumasına neden olan, 'Drakula' olarak bilinen 'Turunçgil Uzun Antenli Teke Böceği'nin hızla yayılmasının önüne geçemeyen üreticiler, iş makineleri eşliğinde söktükleri fındık bahçelerini yakarak önlem alıyor.​

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber