Türkiye KOBİ’leri dünyaya örnek...

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Claudio Tomasi, Türkiye’nin KOBİ alanında dünyaya örnek teşkil ettiğini belirterek, “Türkiye’deki KOBİ’lerin rol model olduğunu düşünüyorum çünkü çok önemli deneyimler, alınmış dersler var. Türkiye’deki KOBİ’ler çok başarılı ve hızlı büyüyor” dedi.

Türkiye KOBİ’leri  dünyaya örnek...

Tomasi, AA’ya açıklamada, KOBİ’lerin istihdam ve ekonomi açısından önem arz ettiğine değinerek, şöyle konuştu:

“Dünyaya baktığımızda gelişen pazarlarda istihdam yüzde 60 KOBİ’ler tarafından sağlanıyor. Türkiye’de bu oran yüzde 70’in üzerinde. Benzer şekilde dünyada ulusal gelirin yüzde 40’ını, Türkiye’de ise yüzde 50’nin üzerinde KOBİ’ler sağlıyor. Türkiye, KOBİ alanında dünyaya örnek teşkil ediyor.  Türkiye’deki KOBİ’lerin rol model olduğunu düşünüyorum çünkü çok önemli deneyimler, alınmış dersler var. Türkiye’deki KOBİ’ler çok başarılı ve hızlı büyüyor.”

 

Kemal Sunal’ın Meraklı Köfteci filmi gerçek olduMardin’de bir kadın, yediği tatlının parasını ödememek için saçından kopardığı kılları, baklavanın içine koydu. Olay, Kemal Sunal’ın rol aldığı Meraklı Köfteci filmindeki sahneyi akıllara getirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber