"Türkiye'nin IMF ile anlaşmaya ihtiyacı yok"

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, Türkiye’nin, IMF ile anlaşmaya ihtiyacının olmadığını savundu.

Koca, yaptığı yazılı açıklamada, IMF ile anlaşma konusunun uzun zamandır gündemde olduğunu belirterek, küresel krizin, "bir kısım hesapların değişmesine neden olduğunu" belirtti.

Türkiye’de "bir grubun ısrarla" IMF ile anlaşma yapılması gerektiğini "dikte ettiğini" öne süren Koca, "Bu grup maalesef ülkemizin en zengin dukalığının etrafında kümelenmiş olanlardan oluşmuştur" değerlendirmesinde bulundu. Koca, şu görüşleri dile getirdi:

"Gerçekten IMF ile anlaşmaya ihtiyacımız yok. Bizi IMF ile anlaşmaya zorlayanlar, kendi hesapları yüzünden bu baskıyı yapıyorlar. Hükümete para aldıracaklar, kendilerine yönlendirecekler ama sonuç itibariyle fatura yine millete çıkacak."

Aç kalan tilkiyi bisküvi ile besledilerTekirdağ’dan yola çıkan bir vatandaş Çanakkale’de yol kenarında aç halde bulduğu tilkiyi doyururken, o anlar saniye saniye cep telefonu kameralarına yansıdı. Tilkiyi doyuran Tekirdağ Doğa Sporları Havacılık Kulübü üyesi Bülent Öner, “Normalde insanı 100 metreden gören bir tilki anında kaçar. Onu elimle beslemek ve o kadar yakınıma gelmesi muhteşem bir şeydi” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber