Üç yeni elma düştü!

Apple, merakla beklenen yeni model iPhone’larını duyurdu. Yeni modellerin isimleri beklendiği gibi iPhone XS, XS Max ve iPhone XR oldu.

Üç yeni elma düştü!

Türkiye saatiyle 20:00’da başlayan etkinlikte tanıtılan modellerin teknik özellikleri de açıklandı. Lansmanda iPhone XS sahnenin yıldızı oldu. OLED ekranlı bu modelin tasarımı iPhone X’e benziyor. Boyutu iPhone X ve X Max arasında. XS, 5.8 inç’lik ekran boyutuyla, XS Max ise 6.5 inç’lik ekranla geldi. Her iki model de artırılmış gerçeklik ile gelecek. Yeni modellerde 7 MP’lik ön ve çift 12 MP’lik arka kamera bulunuyor. XS ve XS Max’de çift sim kart özelliği de var. İki modelde de yüz tanıma özelliği daha hızlı çalışacak. XS’de pil ömrü X’den yarım saat daha iyi. XS Max’in pil ömrü ise X’den 1.5 saat daha uzun. iOS 12 yazılıma sahipler. 64, 256, 512 GB’lık dahili depolama alanıyla gelen modellerde 128 GB’nin bulunmaması dikkat çekti. IP68 su geçirmezlik özelliği, A12 Bionic çipleri var. Gümüş ve uzay grisi renklerine altın da eklendi. iPhone XS 999 dolar, iPhone XS Max 1099 dolardan satışa çıkacak. XS ve XS Max için bu Cuma günü ön sipariş başlayacak. 21 Eylül’de ise satışa çıkacaklar.

Üç yeni elma düştü

Daha uygun fiyatlı

Üçüncü model ise 6.1 inç’lik LSD ekranlı daha uygun fiyatlı modeli iPhone XR. Düşük fiyatlı model iPhone 8 ve 8 Plus’ın biraz daha geliştirilmişi. Çelik yerine alüminyum kasası var ve tek arka kamerası olacak. 12 MP’lik geniş açı kameraya sahip. Yüz tanıma özelliği var. Pil ömrü iPhone 8 Plus’dan 1.5 saat daha uzun. IP 67 su geçirmezlik özelliği var. Mavi, sarı beyaz, siyah ve kırmızı renklerinde olacak. 64, 128 ve 256 GB dahili depolama kapasitesine sahip XR, 749 dolarlık fiyat etiketine sahip. 19 Ekim’de ön siparişe açılacak, 26 Ekim’de ise satışa çıkacak. EKONOMİ SERVİSİ

Apple yeni saat serisini de tanıttı. Watch Series 4 bir önceki modele göre yüzde 35 daha büyük. Daha ince kasaya sahip. 40 ve 44 milimetrelik kasaya sahip iki saat modeli tanıtıldı.

32 dişini kaybetti 'delirten hastalığa' yakalandıAntalya'da dişlerindeki lekelerden kurtulmak için operasyon geçiren Denizlili Sunay Öztürk (41), ardından çenesinde başlayan ağrı nedeniyle 32 dişini çektirmek zorunda kaldı. Öztürk'e, 'delirten hastalık' olarak bilinen 'trigeminal nevralji' teşhisi konuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber