Uydu üzerinden zaman dilimlerini otomatik ayarlıyor

Seiko Astron GPS Solar Kronograf 19 Eylül’de, tüm dünya ile aynı gün Türkiye’de satışa sunulacak. Yeni koleksiyonun tanıtımı dün Aydın Saat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydın’ın da katılımıyla Raffles Hotel İstanbul’da yapıldı.

Seiko, dünyadaki zaman dilimlerinin tümünde kendini ayarlayabilen özelliğe sahip Astron GPS Solar koleksiyonunu, daha küçük, daha kolay, daha çok renk ve kronograf özellikli 8x82 kalibreli modelleriyle genişletti.
Sadece ışık yeterli
Yeni Astron kalibre, kalibre 7X52’nin temel teknik özelliklerini taşıyor. Sadece ışıktan aldığı enerji ile GPS ağına bağlanıyor ve sadece tek bir düğmeye basarak dünyadaki zaman dilimlerinin tümüne kendini ayarlıyor. Yeni Astron koleksiyonunda 8 farklı model bulunuyor. Bunların dördü çelik ve diğer dördü sert kaplanmış titanyumdan üretildi.
Mavi, beyaz kadran
Astron GPS Solar Kronograf’ın, klasik siyah kadran dışında, mavi ve beyaz kadran seçenekleri de bulunuyor. Toplantıda ayrıca, bu yıl sınırlı sayıda üretilen ‘Limited Edition Astron’ modeli de tanıtıldı. 7 bin adet ile sınırlı sayıda üretilen modelin arka kapağında seri numarası bulunuyor. n

Kamyon yolu çökertti, arkadan gelen otomobil çukura düştüBrezilya'da toprak yüklü bir kamyonun asfaltta açtığı çukura, arkasından gelen bir otomobil düştü. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber