Venezuela konut karşılığı Türkiye’ye petrol satacak

Yaklaşık 2 milyon konut ihtiyacı bulunan Venezuela, Türkiye’ye ‘konut karşılığı petrol’ teklifinde bulundu

Venezuela konut karşılığı Türkiye’ye petrol satacak

Venezuela Enerji ve Petrol Bakanı Rafael Ramirez, ülkesinin çok sayıda konuta ihtiyacı bulunduğunu, inşaat sektöründe iyi durumda olan Türkiye’den de konut yapması karşılığı, petrol veya petrol ürünleri verilebileceği konusunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a bir teklif götürdüklerini kaydetti.
Türkiye’nin müteahhitlik hizmetlerinde, Çin’den sonra dünyada ikinci sırada yer aldığına işaret eden Yıldız, Venezuela’nın konut ihtiyacının bir kısmının hem TOKİ, hem de Türk özel sektörü tarafından yapılabileceğini dile getirdi. Yıldız şöyle dedi:
“Yaklaşık 2 milyon adet konut ihtiyaçları olduğunu ve yıllık minimum 150 bin konut yapmak istediklerini belirttiler. Bu konut ihtiyacının bir kısmının petrol karşılığı olarak Türkiye’nin yapabileceğini söyledi. Barter sistemiyle petrol karşılığı konut yapacağız” Venezuela’da 70 litrelik bir otomobilin deposu 1 dolara doluyor.

Pendik'te iki otomobil çarpıştıİstanbul Pendik, TEM Bağlantı yolunda meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber