Vodafone Freezone’lular Sziget’te türk sanatçılarla buluştu

Gençlerin ortak noktası müziği sahiplenen Vodafone FreeZone, Avrupa’nın en büyük müzik festivali Sziget’te 8 FreeZone’luya çok özel bir deneyim yaşattı. Festival boyunca VIP çadır alanında konaklayan FreeZone’lu gençler, Sziget Festivali’nde sahne alan Türk sanatçılar Gaye Su Akyol ve Bubituzak ile tanışma imkânı buldu. Genç FreeZone’luların sorularını yanıtlayan sanatçılar, Sziget’e ilk kez katıldıklarını ve gördükleri yoğun ilgiden çok memnun kaldıklarını belirttiler.

Vodafone Freezone’lular Sziget’te türk sanatçılarla buluştu

Vodafone’un “Gençlik bir kere yaşanır, özgürce yaşa” sloganıyla hayata geçirdiği gençlik markası Vodafone FreeZone, gençlerin ortak noktası müziği sahiplenmeye devam ediyor. Tüm müziksever gençlerin hayallerini süsleyen ve en çok gitmek istedikleri etkinliklerden biri olan Sziget Festivali için 8 FreeZone’luya Kombine Kamp Bileti hediye eden Vodafone, genç abonelerine çok özel bir deneyim yaşattı. Şanslı FreeZone’lular, Budapeşte’nin Obuda Adası’nda düzenlenen festival boyunca VIP çadır alanında konaklarken, festivalde sahne alan Türk sanatçılar Gaye Su Akyol ve Bubituzak ile tanışma imkânı da buldu.

"İLK KEZ KATILDIK, HARİKA BİR DENEYİM YAŞADIK”

Vodafone FreeZone’lu gençlerin sorularını yanıtlayan Gaye Su Akyol, Sziget’e ilk kez katıldığını söyleyerek, Sziget deneyimini “yenilenmiş, heyecanlı, bütüncül” olarak tanımladı. Akyol, “Üzerinde yaşadığım coğrafyanın gamından, makamından, seslerinden beslenen, derdinden, neşesinden dem vuran, Türkçe söz yazan ve icra eden biri olarak, etkilendiğim ve beni ben yapan, müziğime sirayet eden diğer her şeyle birlikte Türkiye’yi temsil ettim. Çok ilgili ve heyecanlı bir dinleyici kitlesi vardı. Şarkıları birlikte söyledik, çok keyifliydi” dedi. Türkiye’de büyük çabalarla iyi festivaller yapıldığını belirten Akyol, “Bunu çok değerli buluyorum ve sonuna kadar desteklenip büyütülmesi gerektiğine inanıyorum. İyi niyetli bir çabayla insanları müziğin etrafında birleştirmek isteyenlere biz de bireysel olarak desteğimizi esirgememeliyiz” diye konuştu.

Bubituzak ise şu açıklamada bulundu: “Sziget, Gaye Su Akyol ile birlikte katıldığımız ilk uluslararası festival oldu. Gerçekten büyük bir etkinlik. İnsanlar çok güzel eğleniyor. Farklı sahnelerde aynı anda etkinlikler oluyor. Türk sanatçılar olarak, insanların yoğun ilgisiyle karşılaştık. Türkiye’den de çok sayıda katılımcı gördük ve bu çok hoşumuza gitti. Biz çok keyif aldık. Sanatımızla yer aldık, müziğimizi icra ettik. Farklı bir deneyim yaşadık.”

INSTAGRAM’DA YARIŞTILAR

Dünyanın en büyük festivallerinden Sziget Festivali’ne Vodafone FreeZone’un davetlisi olarak giden gençler, Instagram üzerinden düzenlenen bir yarışmayla belirlendi. Buna göre FreeZone’lular, festival ruhunu sonuna kadar yaşamak için yanlarına alacakları olmazsa olmazlarının fotoğrafını çekerek #FestivaleHazırım hashtag’i ile Instagram’da paylaştı.

450 BİNİ AŞKIN KİŞİ KATILDI

Sziget Festivali, 7 gün aralıksız devam eden geniş yelpazeli müzik ve sanat etkinlikleriyle Avrupa’nın en büyük festivali olarak biliniyor. Budapeşte'nin kalbinde yer alan Obuda Adası’nda düzenlenen Sziget Festivali’ne bu yıl 100’den fazla ülkeden gelen 450 bini aşkın kişi katıldı. Sziget Festivali bu yıl Ashton Kutcher, Mila Kunis, Justin Theroux ve Luke Evans gibi Hollywood yıldızlarını da ağırladı. Bu yılki festivalin bir diğer özelliği ise 8 milyonuncu ziyaretçinin kabul edilmesi oldu. 50’den fazla sahnede dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayan festival, sokak tiyatroları, enstalasyonlar, Sziget Sirki, Sziget Plajı, evlenme çadırı, tarot labirenti gibi sürpriz etkinliklerle de misafirlerine renkli ve keyifli bir hafta yaşattı. Özellikle “Özgürlük Sanatı” (Art of Freedom) projesi, en beğenilen etkinliklerden biri oldu.

İzmit’te fuhuş baskını! Kıskıvrak yakalandılarİzmit’te, bir evde fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine polis ekiplerince operasyon düzenlendi. Operasyonda fuhşa aracılık ettiği iddia edilen M.S. (31) ve sevgilisi H.A. (47) ile fuhşa zorlandıkları iddia edilen Azerbaycan uyruklu 2 kadın gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber