VW kararı yıl sonuna kaldı

Alman otomobil devi Volkswagen’in (VW), Türkiye’de kurmayı planladığı çok markalı fabrika yatırımıyla ilgili kararının, yıl sonuna doğru belli olacağı bildirildi.

VW kararı yıl sonuna kaldı
Söz konusu kararın, dün yapılan VW Denetleme Kurulu toplantısı sonrasında açıklanması bekleniyordu. Ancak bu olmadı ve VW, toplantı sonrası yayınladığı bültende, Manisa’da kuracağı fabrikaya ilişkin son kararı yıl sonuna doğru açıklayacağını belirtti.Volkswagen, Seat ve Skoda markalarına da üretim yapacağı 300 bin adet kapasiteli yeni bir fabrika için Manisa’da şirket kurmuştu. Ancak VW, Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı sonrasında yeni fabrikaya ilişkin kararını ertelediğini duyurmuştu. Bunun üzerine Bulgaristan başta olmak üzere pek çok eski Doğu Avrupa ülkesi, VW ile temasa geçerek fabrikanın kendi topraklarında kurulmasını teklif etmişti.
Piste çıkan ambulanslar, yarış arabalarına taş çıkarttıKocaeli’de 112 Acil Sağlık ekiplerinin motivasyonlarını arttırmak amacı ile düzenlenen yarışlarda piste çıkan ambulanslar, kıyasıya yarıştı.Kocaeli’nin Körfez ilçesinde bulunan Körfez Yarış Pisti’nde ambulanslar nefes kesti. Kocaeli İl sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlık Haftası’nda ambulans sürücülerinin motivasyonunu arttırmak, yaşadıkları stresten uzaklaşmalarını sağlamak amacı ile yarış düzenlendi. Hastalara dikkatli bir şekilde en hızlı şekilde ulaşılmasının amaçlandığı yarışlarda 20 ambulans sürücüsü kıyasıya mücadele etti. Yarış pistine çıkan ambulans sürücüler, çeşitli engelleri geçip, yol kenarında bulunan sedyeyi alarak bitiş noktasına en hızlı şekilde varmaya çalıştı. Renkli görüntülere sahne olan yarışlarda en hızlı ve dikkatli şekilde yarışları tamamlayacak olan 3 ambulans sürücüsü Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ödüllendirilecek.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber