Yahşi Batı’nın harbi kolası Ülker’in Cola Turka’sı çıktı

Sponsorları arasında Cola Turka’nın da bulunduğu Yahşi Batı, Amerikalılara kolayı tanıtmasıyla dikkat çekiyor. Cola Turka da piyasaya çıkışta ‘ABD’lileri turkalaştırmıştı’

Yahşi Batı’nın harbi kolası Ülker’in Cola Turka’sı çıktı

Başrollerini Cem Yılmaz ve Ozan Güven’in paylaştığı Yahşi Batı’da geri sayım başladı. Ocak ayında yurtiçi ve dışında toplam 500 kopyayla vizyona girecek olan film beyaz perdeden önce Maslak’a iniyor. Ülker ve şirketin markalarından Cola Turka’nın sponsor olduğu filmin gala öncesi partisi İstanbul Maslak’ta özel davetliler için yarın yapılacak. Cem Yılmaz’ın da katılması planlanan gecede film gösterimi yapılmayacak. Ancak DJ performanslarının yer aldığı parti, filmi merakla bekleyenlerin heyecanını bir parça da olsa azaltacağa benziyor. Çekimleri Kemerburgaz’da gerçekleşen filmde Ülker ve Cola Turka’nın yanı sıra Avea, Telekom, TTnet de sponsor.

‘Çılgın bir Türk markası’
2003 yılında pazara giriş yapan Cola Turka’nın Vahşi Batı’ya ilk karşılaşması aslında çıkış reklam filminde olmuştu. “New York’ta bir sabah” temasıyla gösterime giren reklam işadamı ve kovboyun diyaloglarından oluşuyordu. Cola Turka içen kovboy futbol ve aile sohbetleri yaparak kahve içen Amerikalıyı şaşırtıyordu.
Ülker, Cola Turka reklam filmi serisinde tipik bir Türk gibi konuşturarak Amerika’nın “milli” içeceğini ve Amerikan rüyasını turkalaştığını anlatmaya çalışmıştı. Ülker yetkilileri aradan geçen 6 yıl sonunda Cola Turka’nın “Çılgın Türk” marka vizyonu ile Yahşi Batı’nın örtüşmesi nedeniyle sponsor olduklarını ifade etti. Filmin “harbi kolası” olan Cola Turka’nın filmde yer alan çılgın, harbi ve Türk olmanın güzel hasletlerini zamanın vahşi batısına taşıyan karakterlerle benzerlikler taşıdığını anlatan Ülker yetkilileri, “Cola Turka her şeyden önce çılgın bir Türk markası ve bu haliyle 'Harbi Türk' kola filmin özünde ve kalbinde” dedi.
Komedi dünyasının bir numaralı ismi olan GORA’da uzay, AROG’da yontma taş devrinde gördüğümüz Yılmaz bu kez Amerika’da. Aziz Bey olarak izleyici karşısına çıkan Cem Yılmaz ve Lemi Bey karakterini canlandıran Ozan Güven 19’uncu yüzyılın sonlarında padişah tarafından Amerika’ya gönderilir.
Yabancılara verilmek üzere yanlarında elmas ve para bulunan ikili, Yahşi Batı’da ‘doğal’ olarak yani Western kurallarına göre soyulur ardından ödül avcılığıyla kaybettikleri paraları geri kazanmaya çalışırlar. Calamity Janevari (Demet Evgar) ile karşılaşan Aziz ve Lemi Bey’ler, temiz yollardan da para kazanmayı dener. Hacivat-Karagöz oynatıp meşhur Osmanlı macunun yapımı yeterli gelmeyince Aziz Bey kolayı icat edip ibriklerde satışa başlar.

Yahşi Batı’nın harbi kolası Ülker’in Cola Turka’sı çıktı

Fragmanı tık rekoru kırdı
Filmleri salonları dolduran Cem Yılmaz’ın son filminin internette yayınlanan fragmanları tıklanma rekoru kırarken en çok aranan kelimeler de Yahşi Batı poster ve fotoğraflar oldu. Cem Yılmaz filmlerinden GORA 2004 yılında 4 milyon kişi tarafından izlenmişti. 9 milyon dolara mal olan geçen yılın Kurban Bayramı’nda gösterime giren AROG ise ilk üç gününde 816 bin kişi tarafından seyredilmişti. Film gösterime girdiği dönemde Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik’ini geçmişti. AROG vizyonda kaldığı süre boyunca 3 milyon 743 kişi tarafından izlendi. 30 milyon 377 bin lira gişe yaptı, Avrupa’nın en çok izlenen 20 filmi arasında 9’uncu sıraya yerleşti. Yahşi Batı’nın 4 milyonun üzerinde kişi tarafından izlenerek Recep İvedik’e ait rekoru kırması bekleniyor.

Yahşi Batı’nın harbi kolası Ülker’in Cola Turka’sı çıktı

Ülker galaya götürüyor
Ülker 50 kişiye iki kişilik gala davetiyesi kazandırıyor. Böylece şanslı 100 kişi filmi başrol oyuncularıyla birlikte izleyebilecek. Filmin sponsoru Cola Turka www.yahsibatininharbicolasi.com adlı bir de internet sitesi oluşturdu. Filmin fragmanı, afişleri bulunan sitede kampanya katılım şartları ve markaya ilişkin bilgiler yer alıyor. ‘Arkadaş canlısı ve dürüst’ olan kasabanın yakında açılacağını duyuran site ücretsiz üyelik sistemine dayanıyor. Sitenin tam olarak devreye girmesiye ziyaretçiler çeşitli oyunlar oyanayıp birbirleriyle konuşabilecek.

Silivri'de inanılmaz intihar! Boynuna halat bağlayıp gaza bastı!İstanbul, Silivri'de bir sürücü boğazına halat geçirilmiş şekilde aracının içinde ölü bulundu. Halatın diğer ucunun bariyere bağlı olduğunu değerlendiren polis ekipleri sürücünün intihar etmiş olma olasılığı üzerinde duruyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber