Yapı Kredi’den enflasyon korumalı mevduat

Yapı Kredi, “Enflasyona Endeksli Faiz Korumalı”, “Enflasyona Endeksli Ara Dönem Ödemeli” ve “Enflasyona Endeksli Uzun Vadeli” adıyla üç yeni mevduat hesabı çıkardı.

Yapı Kredi’den enflasyon korumalı mevduat

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, bankanın çıkardığı son mevduat ürünleri hakkında şu değerlendirmede bulundu:

“Yapı Kredi olarak müşterilerimizin tasarruflarını en iyi şekilde değerlendirmelerini hedefliyoruz. Geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de Türk Lirası mevduat ürünlerimizde ciddi bir büyüme sağlamayı, hem müşterilerimiz hem de ülkemiz ekonomisi için sürdürülebilir değer yaratmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda, yatırımlarını Türk Lirasında en iyi şekilde değerlendirmek isteyen müşterilerimizi enflasyona karşı koruyan üç yeni mevduat ürünümüzü çıkardık.”

Üç farklı seçenek

Serkan Ülgen yeni mevduat hesaplarının özelliklerini şöyle anlattı:

“Farklı vade ve faiz oranı seçenekleriyle ‘faiz korumalı’ ürünümüzde müşterilerimize sabit faiz sözü verirken, vade sonunda enflasyonun üzerine ekleyeceğimiz oranın daha yüksek çıkması durumunda yüksek orandan faydalandırıyor, böylece yüksek getiri elde etmelerini sağlıyoruz. Üstelik vadeden önce para çekme imkânı da bulunuyor. ‘Ara dönem ödemeli’ ürünümüzde müşterilerimiz hem avantajlı oranlarımızdan yararlanırken hem de elde edecekleri getiriyi ara dönemlerde alabilecekler, üstelik vade sonunda enflasyona eklenecek ilave oranın daha yüksek çıkması durumunda, aradaki farkı da kazanacaklar. ‘Uzun vadeli’ ürünümüzde ise müşterilerimize yıllık enflasyon oranına eklenecek faiz oranı ile toplamda enflasyonun üzerinde getiri, vadeden önce para çekme imkânıyla da esneklik tanıyoruz.”

Ülgen, enflasyona endeksli tüm ürünlerde bir yılın üzerindeki vadelerde sıfır stopaj avantajı da bulunduğunu sözlerine ekledi.

Eminönü’nde yollar göle döndüİstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, araçlar mahsur kaldı. Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Altgeçit Çarşısı'nı su bastı. Fatih ve Eminönü'nde metrekareye 113 kg yağış düştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber