Yapı Kredi Portföy’e ‘en iyi fon’ ödülü

Türkiye’nin önde gelen portföy yönetimi şirketlerinden Yapı Kredi Portföy finans, uluslararası işletme ve küresel ekonomi alanlarına odaklanan dünyanın saygın yayın kuruluşu World Finance tarafından düzenlenen Emeklilik Fonları Ödülleri’nde ‘Türkiye’nin En İyi Emeklilik Fonu’ seçildi.

Yapı Kredi Portföy’e ‘en iyi fon’ ödülü

Şirket ayrıca farklı kurumlardan aldığı 5 ödül ile birlikte uzun süreden bu yana sürdürdüğü ödül kazanma geleneğini devam ettirdi.

Toplam 22.6 milyar TL büyüklüğünde varlığı yönettiklerini belirten Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Emir Alpay, şirketin aldığı ödüller hakkında şu değerlendirmede bulundu:

“Geçtiğimiz sene mevzuat değişikliği nedeniyle birden fazla portföy yönetimi şirketi ile çalışmaya başlayan emeklilik şirketleri, bu sene tekrar yapılan değişiklik ile tek şirkete dönme hakkını elde ettiler. Böylelikle emeklilik şirketlerinin elinde portföy yöneticileri hakkında güçlü bir bilgi birikimi oldu. Bu geçiş süresinde portföy yönetimi, risk yönetimi, etkin satış ekibi ve operasyonel süreçlerimiz ile müşteri memnuniyetini artırmamız sayesinde başarılı bir performans elde ettik. Emeklilik fon hacmimizi büyüttük. Süreci son derece etkin bir biçimde yöneterek müşteri sayımızı daha da artırdık.”

Alpay, “Farklı emeklilik şirketleriyle ilişkimizi pekiştirirken, kurumsal müşterilerimizin Yapı Kredi Portföy’e uzun yıllar boyunca duymuş olduğu güvene layık olmak için çalıştık”
diye konuştu.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber