YASED’in Koza Projesi’nden sertifikalı ilk kelebekler uçtu

Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) GAP bölgesinde üniversite eğitimi gören öğrencilere yönelik olarak başlattığı Koza Projesi kapsamında stajlarını tamamlayan 64 kişilik ilk grup, İstanbul’da düzenlenen törenle sertifikalarını aldı

YASED’in Koza Projesi’nden sertifikalı ilk kelebekler uçtu

 Projeyi sürdürmeyi amaçladıklarını anlatan YASED Yönetim Kurulu Başkanı Piraye Antika, “Gönlümüzde yatan, projenin gelişerek büyütülmesi” dedi.
Projenin genişletilmesinden yana olduklarını dile getiren GAP İdaresi Başkan Vekili Mustafa Kölmek ise “En büyük yatırım insana olan yatırımdır. Gençlerine güvenmeyen toplumların sonu hüsrandır” diye konuştu.
YASED İstihdam ve Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Erdem Koçak, projenin öğrencilerin deneyim kazanmasına ve işverenlerin ihtiyaç duyduğu kalifiye işgücünün yetiştirilmesine katkı sağlayacağını söyleyerek gençlerin ileriki yıllarda bölgenin genç girişimcileri olacaklarına inandıklarını anlattı.
YASED bünyesinde faaliyetlerini yürüten “İstihdam ve Eğitim Çalışma Grubu”nun gerçekleştirdiği, Prof. Dr. Yeşim Toduk’un liderliğinde oluşturulan alt çalışma grubunca hazırlanan projede 130 öğrenciye, 2009 yaz döneminde dernek üyesi şirketlerde 1 ay süreyle staj olanağı sağlandı. GAP illerinden gelen öğrencilerin yol, konaklama ve oryantasyon giderlerinin YASED ve YASED üyesi şirketler tarafından karşılanıyor.

Yerli ve milli silahlar sahaya damga vurdu!Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Barış Pınarı Harekatı'nda büyük ölçüde yerli ve milli ürünleri kullanırken, savunma sanayisine yönelik ambargolar için alternatif kaynak ve yerli üretim konularında da tedbirler alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber