Yergin: Sigortacılığın umudu genç nüfus

Sigorta sektörünün rakamsal olarak büyümeyi sürdürdüğünü söyleyen Liberty Sigorta’nın Genel Müdürü Ragıp Yergin, “Özellikle bireysel işlerde yüksek potansiyel bulunuyor” dedi

Yergin: Sigortacılığın umudu genç nüfus

Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, sigorta sektöründe 2009 yılı üretim artışını değerlendirdi.
Gelecek için umutlu olduğunu belirten Yergin, sektörde 9 aylık prim üretiminin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3.75 oranında artarak 9 milyar 183 milyon liraya ulaştığını hatırlattı.

Sel felaketi talebi artıracak
Yergin, üretim artışının yıllık enflasyon oranının gerisinde kalmasına rağmen ülke genelinde negatif büyümenin yaşandığı dönemde, sektörün rakamsal olarak büyümesini sürdürdüğünü ifade etti. “Bu veriler, bize sigorta sektörünün gelişimindeki potansiyeli ortaya çıkarması açısından önemlidir” diyen Yergin sözlerini şöyle sürdürdü: “Olması gereken seviyenin altında bir penetrasyon olmasına rağmen sektördeki firmaların başlattığı bilinçlendirme çalışmalarının ve eylül ayında yaşadığımız sel felaketinden çıkarılan derslerin; bin bir emek ve yatırımla sahip oldukları varlıkları koruma altına alma amacıyla kişileri, sigortaya daha fazla yönlendireceğini tahmin ediyorum.”

Sektörün potansiyeli yüksek
Türkiye’nin büyüyen, yüksek potansiyele sahip bir ekonomisi olduğunu da vurgulayan Ragıp Yergin, “Aynı potansiyeli, sigorta sektöründe de görüyoruz. Gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında sigortalılık oranının çok düşük olduğunu görmekle birlikte, genç bir nüfusa sahip olan Türkiye’de sigorta sektörünün çok gelişeceğini öngörüyoruz. Türkiye’de özellikle bireysel işlerde yüksek bir potansiyel bulunuyor” dedi.


‘Liberty’nin gücü Türkiye’de de hissedilecek’
Ragıp Yergin, Liberty Sigorta’nın Türkiye’de herkesin birlikte çalışmak isteyeceği lider sigorta şirketlerinden biri haline gelmesi için çalıştıklarını da ifade ederek, “215 milyon TL’ye çıkardığımız sermayemiz, Türkiye pazarına olan bağlılığımızın net bir göstergesi. Bu gücümüzü acentelerimize ve müşterilerimize sunduğumuz hizmet kalitesini yükseltme ve büyüme stratejilerimizi destekleyecek aksiyonlar için kullanacağız. Liberty, yerel davranmayı prensip edinmiş bir grup olarak, sigorta pazarına yerel ve bölgesel yaklaşarak, ihtiyaçları yerinde gözlemleyip çözmenin esas olduğuna inanmaktadır” şeklinde konuştu.

Eminönü’nde yollar göle döndüİstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, araçlar mahsur kaldı. Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Altgeçit Çarşısı'nı su bastı. Fatih ve Eminönü'nde metrekareye 113 kg yağış düştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber