Geri Dön

Yüzüncü sinema Atakule’ye

CGV Mars Entertainment Group, 100’üncü sineması ‘Cinemaximum Atakule’yi CGV Mars Entertainment Group CEO’su Dong Won Kwak ev sahipliğinde gerçekleşen törenle Ankara’da açtı. Açılışa Devlet Eski Bakanı Kürşad Tüzmen, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve Ankara protokolü de katıldı. Açılışın ardından davetliler ‘Müslüm’ filmini izleyerek sinemayı deneyimledi.

100’üncü sinemalarını Ankaralılar için büyük bir anlam taşıyan Atakule’de açmaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Kwak, şunları söyledi:

“Yeni sinemalarımızı açmaya devam ederken, bir yandan da mevcut sinemaların renovasyon çalışmalarına ve teknolojik altyapısına yatırım yaparak, Türk izleyicisini dünya standartlarında yepyeni sinema konseptleriyle tanıştırdık.

Ana hedefimiz Türkiye’yi dünyanın en iyi 5 film endüstrisi arasına yükseltmek. Bu kapsamda CGV Mars Entertainment Group olarak uzun dönemli yatırım planları gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki 6-7 yıl içerisinde 200 milyon dolarlık daha yatırım planımız mevcut.”

Binalar arasında 'komşuluk' köprüsüRİZE'de, 3 bloktan oluşan apartmanlar, çatı katlarına olası yangın durumunda kaçış yolu oluşturmak için kurulan demir köprülerle birbirine bağlandı. Apartmanda yaşayanlar, kestirme olduğu için yangın köprüsünü kullanarak, komşularına misafirliğe gidip, geliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber