Ekranların favori yaz dönemi dizisi: Erkenci Kuş

Bir kış dizileri bir de yaz dizileri var biliyorsunuz. Kışın başlayanlar hızlı bir eleme sürecinin ardından tutanlar ve tutmayanlar olarak ikiye ayrılıyor ve eğer öyle çok rağbet görmediyse, hemencecik yayından kaldırılıyor. Yazın başlayanlar ise zaten öyle çok olmuyor, bir şekilde yaz boyu devam ediyor ve olur da beğenilirse, kış sezonuna da kayabiliyor. Bu yazın favori dizisi, açık ara farkla Erkenci Kuş.

Ekranların favori yaz dönemi dizisi: Erkenci Kuş

Yaz eğlencemiz

Yaz eğlencemiz

Başrollerini Can Yaman ve Demet Özdemir'in paylaştığı Erkenci Kuş reytinglerde hep birinci. Daha geç saatlerde yayınlanan bölüm tekrarları bile ikinci oluyor. Öyle çok sevildi yani. 

Her zamanki gibi fan sayfaları, dizideki çifti çok yakıştırmalar falan yaz eğlencemiz oldu. Bayılıyoruz bir türlü sadede varamayan aşk hikayelerine... Her yaz mutlaka bir dizi sivriliyor zaten diğerlerinin arasından. Bu yaz kısmet Erkenci Kuş'aymış diyelim. 

Erkenci Kuş eşi benzeri olmayan bir proje mi?

Erkenci Kuş eşi benzeri olmayan bir proje mi?

Erkenci Kuş neden bu kadar beğenildi diye sorulduğunda maalesef "Çok çarpıcı senaryo" gibi cevaplar vermemiz imkansız. 

Bana kalırsa geçen yaz başlayıp bir süre devam eden Dolunay'dan ayırt edilecek en fazla iki üç yanı var. Hatta dikkat edin oyuncuların bile çoğu aynı. Bunun sakıncası elbette yok ama üst üste tekrarlandığı halde bu kadar çok izlenmesi enteresan.

Demek ki romantik komedi/çerez dizilerde en çok bu tip senaryolara ilgi duyuyoruz.

Senden çok var

Senden çok var

Şöyle bir kerede en doğalından, olduğu gibi bir aşk hikayesi izlesek bu çerez dizilerde, çok daha samimi gelecek. Buna örnek şüphesiz İstanbullu Gelin olabilir mesela. Hayatın tam içinden, "Bu sadece dizilerde olur" dedirtmeyen cinsten.

Özellikle yazın hayatımıza giren dizilerde hep bir uzattıkça uzatma durumu, var olan aşkı yok görme çabası var. Erkenci Kuş bu klişeye takılı kalan ne ilk ne son dizi olacak.

Yazın kafa boşaltmak için böylelerine ihtyaç duyuyoruz belki de kim bilir? 
 

Bu makaleye ifade bırak