10.01.2019 12:10 | Son Güncelleme:
DHA

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmek için Ankara'ya hareket etti

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Ankara'ya gitti. İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul ile ilgili tecrübeleri olan, İstanbul  ile ilgili düşünceleri olan ve İstanbul'u çok önemseyen birisi. O bakımdan bu  ziyaretler esnasında, kendilerinden bu tecrübeleri konuşmak adına randevu talep  etmiştim. Sağ olsun, olumlu dönüş yaptılar" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul  edeceği İmamoğlu, tarifeli uçakla Ankara'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı İç  Hatlar CİP Salonu'na geldi.

Özel araçtan inen İmamoğlu, kendisini bekleyen basın mensuplarının 10  Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Daha önce İstanbul'da görev yapan büyükşehir belediye başkanlarını  ziyaret ettiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da geçmişte bu görevde  bulunduğunu anımsatan İmamoğlu, "İstanbul ile ilgili tecrübeleri olan, İstanbul  ile ilgili düşünceleri olan ve İstanbul'u çok önemseyen birisi. O bakımdan bu  ziyaretler esnasında, kendilerinden bu tecrübeleri konuşmak adına randevu talep  etmiştim. Sağ olsun, olumlu dönüş yaptılar. Bugün de randevulaştık. Kendilerini  ziyaret edeceğiz." diye konuştu.

İmamoğlu, bir soru üzerine, yerel seçimler öncesi adayların ve siyasi  parti liderlerinin birbiriyle yaptığı görüşmeleri çok olumlu bulduğunu, yerel  seçimde İstanbul'un sorunlarını ve bunların çözümlerini konuşmak istediklerini  belirtti.

"UMARIM SADECE YERELİN KONUŞULDUĞU BİR SÜREÇ YAŞARIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da İstanbullu olduğuna işaret eden İmamoğlu,  "Dolayısıyla onun da talepleri vardır. Sayın Cumhurbaşkanı'nın kendilerinin de  istekleri vardır. Nasıl bir İstanbul istediği konusunda, sadece tecrübesinin  dışında. Umarım sadece yerelin konuşulduğu bir süreç yaşarız. Saygılı ve seviyeli  bir seçim olur. Başka kavramlar elbette ki ülkenin gündemidir, konuşulur ama  bunlar seçime malzeme olmaz." ifadelerini kullandı.

"SAYIN MECLİS BAŞKANI DOĞRU SÖYLEMİŞ"

TBMM Başkanı ve AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Binali Yıldırım'ın "İstanbul'un konularının, dünya şehrinin konularının güme  gitmesi beni çok üzer. Bu bakımdan, kampanya boyunca bu alanda kalmaya devam  edeceğim. Mecbur kalmadıkça bu alan dışındaki konularda çok fazla mesai  harcamayacağım" şeklindeki açıklamasının anımsatılması üzerine İmamoğlu,  "Katılıyorum. Sayın Meclis Başkanı doğru söylemiş. Gündem öyle olmalı." dedi.

Ekrem İmamoğlu, daha sonra kendisini Ankara'ya götürecek THY'ye ait  tarifeli uçağa geçti.

Bu habere ifade bırak
  • 2Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy2