El yazınızı dijital metne dönüştürebilen akıllı kalem: Neo Smartpen N2

14.04.2018'de eklendi14.04.2018-16:50 'de güncellendi
Neo Smartpen'in N2 model akıllı kalemi, klasik yazı alışkanlığına farklı bir boyut getiriyor. Bluetooth bir kalem olan Neo Smartpen N2, Evernote gibi uygulamalarla çalışmasının yanında akıllı defterdeki el yazınızı dijital metne dönüştürebiliyor.

Türkiye’de Hokka Bilişim tarafından kullanıcılara sunulan N2 model akıllı kalem teknolojisi, özel mikro baskılı akıllı bir defter ve Neo Notes adı verilen uygulamanın yüklü olduğu Android, İOS veya Windows 10 tabanlı, bluetooth özelliğine sahip bilgisayar, tablet ya da telefonla birlikte çalışıyor.

Tükenmez kalemi andıran ürünün içinde çift çekirdek işlemci bulunuyor. Kalemin ucundaki optik okuyucu, Ncode özellikli akıllı defterin sayfalarına yazılanları eş zamanlı takip ederek, anında uygulamanın yüklü olduğu cihaza aktarıyor. Böylece tüm yazılar ve çizimler, bilgisayar, tablet veya telefondaki sanal defterin sayfalarına kaydediliyor. İstenirse sayfaya ses kaydı da eklenebiliyor.

Kullanıcılar, el yazısıyla oluşturdukları metinleri, dijital yazıya dönüştürebildikleri gibi, akıllı defterlerindeki sayfaları JPEG & PNG, PDF, TEXT ve SVG formatlarında e-mail veya WhatsApp üzerinden de paylaşabiliyor. Tüm bunlara ek olarak yaklaşık 1000 sayfalık metne denk gelen 90 megabaytlık dahili hafızaya sahip kalem, cep telefonuna veya diğer başka bir cihaza bağlı olmasa da yazılanları ve çizilenleri, sonrasında sanal deftere aktarmak üzere belleğinde saklayabiliyor.

N2 akıllı kalemin en önemli özelliği, akıllı defterdeki el yazısını, önce dijital metne dönüştürüyor. Ardından gerekli düzenlemeleri yaparak, dilediğiniz kişiye e-mail olarak yollama kolaylığı sağlıyor. Bu sayede akıllı kalem ile tuttuğunuz notları, tablet ya da bilgisayara aktarmak için yeniden klavye ile yazmanıza gerek kalmıyor. 

Tablet, bilgisayar ya da telefonunuzdaki sanal defterinize yansıyan çizimleri dilediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Yani onlarca farklı renkte boya kalemi yerine, tek bir kalemle rengârenk çizimler yapabilirsiniz. 

N2 Akıllı Kalem ve defteri kullananlar, uygulamadaki sanal defterlerine aktarılan tüm notları, yazıları, çizimleri ve resimleri Evernote, OneNote, Google Drive ve Adobe Creative Cloud gibi bulut hizmetlerini kullanarak, yedekleyebiliyor, sürekli olarak güncel tutulabiliyor ve gerek duyduklarında paylaşabiliyor.  Örneğin, akıllı kalem uygulamasının yüklü olduğu telefon, tablet veya bilgisayara bulut kurulumu yapıldığında, akıllı kalem ya da defteriniz yayınızda olması bile, istenilen içeriklere her zaman ulaşabilirsiniz.  

NeoSmartpen'in N2 model akıllı kalemine 899 TL'ye sahip olabilirsiniz.