12.12.2010 02:34 | Son Güncelleme: 12.12.2010-23:36
LEVENT KÖPRÜLÜ

Elektrikli Connect hazır

Ford Otosan’ın Kocaeli fabrikasında üretilen ve Amerika’ya da ihraç edilen Transit Connect modelinin elektrikli versiyonu, ilk müşterilerine gönderilmeye başlandı.

Kocaeli’ndeki fabrikadan motorsuz olarak ABD’ye gönderilen Transit Connect’ler, burada Azure Dynamics şirketi tarafından elektrikli hale getiriliyor. Ford Motor Company’nin ilk elektrikli seri üretim aracı olacağı açıklanan Transit Connect, bu açıklamadan yaklaşık 13 haftadan öncelikle ABD, Kanada ve İngiltere’deki ilk müşterileri için hazırlanmaya başladı bile. 

Öncelik ‘hatırlı’ müşterilere
AM General’ın Michigan’daki tesislerinde gerçekleştirilen dönüşümle elektriklenen Transit Connect’ler, Ford’un elektrikli araç programını yürütecek Azure Dynamics tarafından elektrik motoru ve batarya ile donatılıyor.
Yine Azure Dynamics firmasının öncelikli müşteri listesinde bulunan AT&T, Southern California Edison, Xcel Energy, Johnson Controls, New York Power Authority, Canada Post gibi şirketlere teslim edilecek ilk araçlar, sadece başlangıç olacak. Tam kapasite üretimin ise 2011 yılının nisan ayında başlayacağı bildiriliyor. Transit Connect’i, yeni Focus’un elektrikli versiyonu izleyecek. Tek şarjla yaklaşık 130 km yol alabilen elektrikli Transit Connect’in, özellikle Amerikan pazarında ilgi görmesi bekleniyor.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
EtiketlerABDEdison