Ankara

Yerel Haber
05 Mart 2014 - 15:06

EMEKLİ ASTSUBAYLARDAN AÇLIK GREVİ

IHA

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği üyeleri, özlük haklarının iyileştirilmesi için açlık grevi başlattı.
Kızılay Sakarya Caddesi'nde toplanan yaklaşık 500 kişilik gruba MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz da destek verdi. Grup adına bir açıklama yapan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Ahmet Keser, yıllarca taleplerini ilgili kurumlarla paylaştıklarını belirterek, “İlgili kurumların bizi ötelemeye, ayrıştırmaya yönelik tavır ve davranışlarının sonucunda sesimizi daha yüksek perdeden duyurmak, ifade etme amacıyla Türkiye’de en radikal kararlardan birisi olan ölüm orucu kararını Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Yönetim Kurulu olarak oy birliği alarak aldık. Senelerce savaş meydanlarında, operasyonlarda şehit düşen astsubaylar, bugün sokakta ölüme terk ediliyorsa, bunun müsebbiplerine lanet olsun. Türkiye’deki Astsubaylar Derneği bir yeni kültür geliştiriyor. Kendi hak ve hukukunu efendilikle ileten astsubaylar artık cinnet geçirme noktasına geldi” dedi.
Keser, 15 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında 7 astsubayın intihar ettiğini söyledi. Grup, yapılan açıklamanın ardından kaşık kırarak ölüm orucuna başladı. Yanlarında getirdikleri tabutla birlikte Abdi İpekçi Parkı’na yürüyen grup, eylemlerine burada devam etti.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

18°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.