Gündem
25.01.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 25.01.2012-2:30

Emekli Tüma. Güven eşinden boşandı

Emekli Tümamiral İlker Güven, kendisinin “bazı askeri belgeleri para karşılığı bazı sivil kişilere sattığını” iddia eden eşi Sunahanım Güven’den 2 yıl süren dava sonunda boşandı.

Sitene Ekle

ANKARA Milliyet


Ankara 9. Aile Mahkemesi’ndeki davanın dünkü duruşmasına, davacı İlker Güven, avukatları Figen Opak Çiçek, İhsan Şahabettin Örsal ile davalı Sunahanım Güven ve avukatı Selda Köksal katıldı. Hâkim Nursel Yiğit, davalının Ankara 22. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kocasını ölümle tehdit etmek suçundan 6 ay hapis, hakaret suçundan 3 ay hapisle cezalandırıldığını ve mahkumiyet kararlarının ertelendiğini bildirdi.

‘Belge getirilsin’
Sunahanım Güven, “Mahkeme kararı bana davacı tarafın kurmuş olduğu bir komplo ile beni kooperatif binasına çağırmaları ile ortaya çıkmıştır” dedi. Davacı avukatları, davanın kabulüne karar verilmesini ve tedbir nafakasının kaldırılmasını talep etti. Davalı avukatı ise davanın reddini istedi. Davalı Sunahanım Güven, “Davacının Sanayi Bakanlığı’na verdiği mal beyanında kooperatif başkanı sıfatı ile 800 bin dolarlık maddi mal varlığı olduğunu beyan etmiştir. Bu belgenin getirtilmesini rica ediyorum” dedi. Hâkim Yiğit, davalının talebinin dosyanın karar aşamasında olması ve dava sonucunu etkilemeyecek olması sebebi ile reddine karar verdi.


Yiğit daha sonra kararını açıkladı. İlker Güven ile Sunahanım Güven’in boşanmalarına karar veren mahkeme, ayrıca Sunahanım Güven’i İlker Güven’e 10 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum etti. Sunahanım Güven’in yoksulluk nafakası talebinin reddine karar veren mahkeme, tedbir nafakasının da karar tarihi itibariyle kaldırılmasına hükmetti. Mahkemenin kararının ardından Sunahanım Güven, hâkime, “AİHM’ye gideceğim. Sizi kınıyorum” diye bağırarak, salonu terketti.


Bilgi YarışmasıTembel, kibirli ve şişman olan çizgi kedi karakter hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    İskenderi ile meşhur olan ilimiz hangisidir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX