GündemRSS
11.09.2013 - 17:55 | Son Güncelleme: 11.09.2013-18:02

Emeklilere Promosyon Müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emeliklerinde banka promosyonlarından yararlanabilmesi için ''banka müdürleriyle bir araya gelicez'' müjdesini verdi. Emekliler bankalardan promosyon alabilecekler mi? Bakan Çelik bankalara talimat verdi mi?

Sitene Ekle
Emeklilere  Promosyon Müjdesi
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik;  Emeklilere banka promosyonu verilmesi çalışmalarına ilişkin, "Takvimi büyük bir ihtimalle belli oldu, yakın bir zamanda banka müdürleriyle bir araya geliyoruz" dedi. Çelik, Mustafa Kumlu'nun istifasının ardından Türk-İş Genel Başkanlığına seçilen Ergün Atalay ve yönetim kurulunu ziyaret ederek görevlerinde başarılan diledi. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Çelik, emeklilere promosyon ödenmesine ilişkin SGK'ya gerekli talimatları verdiğini söyledi. SGK Başkanının, banka genel müdürleriyle bir takvim çerçevesinde bir araya geleceğini ifade eden Çelik, bu toplantılara kendisinin de katılmayı arzu ettiğini dile getirdi.
 
 
Emeklilere promosyon konusunda SGK ile görüşecek olan bankalar, hazırlıklarını yapmaya başladı. Milyonlarca emeklinin cebi bu haberle rahatlayacak. SGK ile görüşecek olan bankalar tekliflerini hazırladı. Teklifler arasında emekliye maaşı kadar promosyon verilmesi de var.
 
Memurlar gibi emeklilere de promosyon ödenmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), önümüzdeki günlerde bankalarla pazarlık masasına oturacak. Emekliler, SGK'ya 'Hakkımızı sonuna kadar koruyun' diye seslenirken; bankalar da SGK'ya sunacağı promosyon tekliflerinin son hazırlıklarını yapıyor.
 
Takvim'de yer alan habere göre; emeklilere maaşı kadar promosyon ödenmesi için çalışmalar yapılıyor. Memur-Sen'in toplu sözleşme masasına getirdiği emekliye promosyon verilmesi talebi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından da olumlu karşılanmıştı.
 
BAKAN ÇELİK TALİMAT VERDİ
Bakan Çelik, SGK yetkililerine "Bankalar ile görüşmeye başlayın" talimatını vermişti. Hem SGK hem de bankalar, hazırlıklarını yapmaya başladı. Bir bankanın SGK'ya sunmak için hazırladığı promosyon teklifinin içeriğinde şu maddeler var:
 
AVANTAJLI TEKLİFLER
Tüm emeklilere maaşı tutarında promosyon ödenecek. Emeklilerin bankada açılan maaş hesaplarından, hesap işletim ücreti alınmayacak. Kredi kartı hesap ekstreleri için ücret talep edilmeyecek. Emeklilere, maaşları tutarında kredili mevduat hesabı açılacak. Emekliye maaşının 3 katına kadar kefilsiz, gelir belgesiz kredi verilebilecek. Bir defada para çekme limiti emekli için bin 500 lira olacak. İnternetten yapılan EFT işlemlerinden para kesilmeyecek. Emekliye piyasadaki faiz oranlarının yüzde 0.25 altında konut, tüketici ve araç kredileri sunulacak.
 
Öte yandan banka, bu imkanları emekliye sunmak için tek koşul olarak, emeklinin 2 adet otomatik ödeme talimatı vermesini istiyor.
 
MAAŞ FONDA DEĞERLENECEK
Bankanın teklifi, emekliye promosyonun yanı sıra bir kazanç daha sağlayacak. Şöyle ki; banka, emeklinin hesabında para bırakması durumunda, bunu talimat verilmesine gerek kalmadan likit fonlarda değerlendirecek. Emekli, bankada beklettiği paradan gelir elde edecek.

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Hatay kaç yılında anavatan Türkiye'ye katıldı?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.