Ege

15.11.2011 - 02:30

EMEKLİLİK REHBERİ

Sitene Ekle
Emeklilik Rehberi  |  Necati Çetiner ege@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

AYŞE TOKCAN: Kızlarınız her ne kadar SSK kapsamında çalışıyor iseler de, evlenene kadar, Emekli Sandığı emeklisi iken vefat eden babalarından yetim aylığı alabilirler.
KAMİLE YEŞİL: Her ne kadar üç doğum yapmış iseniz de sadece 2 çocuk için 1440 gün borçlanarak 3600 günden eksik olan süreleride SSK’lı olarak 4/a kapsamında çalışarak 58 yaşınızıda doldurmanız halinde SSK’dan emekli olabileceksiniz.
NİLGÜN KÜÇÜKKARABACAK: SSK’ya ödemiş olduğunuz sigortalılık pirim gün sayınızın toplamını 5825 güne tamamlamanız ve 52 yaşınızıda doldurmanız halinde SSK’dan emekli olabileceksiniz.
SEVTAP ÇAĞLAYAN: 1987 yılındaki staj sürenizde sigorta pirimi yatırılmadığından bu süreler emeklilikte değerlendirilmeye alınmaz mevcut durumunuza göre de 5450 pirim gün sayısı ve 47 yaş kriterine göre emekli olabileceksiniz.
JÜLİDE ANUTGAN: Sigortalılık pirim ödeme gün sayınızın toplamını 5750 güne tamamlamanızla birlikte 51 yaş kriterine tabi olmanız nedeniyle 20.08.2018 tarihinde SSK’dan emeklilik talebinde bulunabileceksiniz.

Bize yazın

EMEKLİLİĞİNİZLE ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek için, sorularınızı faks, internet veya mektup yoluyla ulaşt›rabilirsiniz. Doğru cevap alabilmeniz için şu bilgileri mutlaka yazın.
1- Adınız, soyadınız ve cinsiyetiniz.
2- TC kimlik numaranız ile nufüs cüzdan seri numaranız.
3- Prim  ödediğiniz  kurumlar ve gün sayılarınız.
4- Doğum ve ilk sigortalı   olduğunuz tarih.
5- Askerlik tarihi ve süresi.
6- Askerlik borçlanması müracatınız  oldu mu? Ödeme yaptınız mı?
7- Telefonunuz.
Adres ve telefonlarımız
*  Faks: 0232 464 16 01
*  e-mail adresi: ege@milliyet.com.tr
*  Mektup adresi:  Necati Çetiner,
Milliyet Gazetesi EMEKLİLİK REHBERİ,
Kazım Dirlik mah. Sanayi cad. No: 12/B Bornova-İZMİR

Hababam Sınıfı serisinde "İnek Şaban" tipiyle özdeşleşen sanatçımız hangisidir?
©Copyright 2011 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.