26.05.2019 13:24 | Son Güncelleme:

Emekli Bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak? 2019 Emekliye Bayram ikramiyesi miktarı

Geçtiğimiz yıldan beri emekli vatandaşlarımıza verilmeye başlanan bayram ikramiyesi ile ilgili Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanından önemli bir son dakika açıklaması geldi. Peki Ramazan Bayramı için emekliye bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

12 milyon emekliyi yakından ilgilendiren bayram ikramiyesi konusunda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayı içerisinde ödenen 1.000 TL tutarındaki ikramiye ile başlayan süreç bu sene de devam ediyor. Senede iki kez Ramazan ve Kurban Bayramlarında ödenen bayram ikramiyeleri için merak içinde bekleyen vatandaşlara sevindiren haber Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emekliye Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 31 Mayıs’ta ödeneceğini açıkladı.

"Toplamda 10.7 milyar lira bayram ikramiyesi ödüyoruz”

Bakan Selçuk, cuma günü ödenecek ikramiye miktarının 10.7 milyar lira olduğunu belirtti.

Emekli Sandığı emeklilerinin maaşları 1,2 ve 3 Haziran’da yatacak

Emekli Sandığı emeklilerinin aylıklarının her ayın 1’i ila 5’i arasında ödendiğini hatırlatan Bakan Selçuk, 4 ve 5 Haziran’a denk gelen aylık ödemelerinin 3 Haziran 2019 tarihinde Pazartesi günü yapılacağını belirtti.

“Emeklilerin yanında olmaya devam edeceğiz”

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum“ dedi.


 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy1