Emlakçılardan sık duyduğumuz sözler

Ev alacaksınız ya da kiralık bir daire arıyorsunuz, ilk işimiz emlakçılara gitmek oluyor. Emlakçıların ise belli klişeleri bulunuyor. İşlerini yaparken bu cümleleri kullanmadan yapamıyorlar. Bakalım o sözler nelermiş…

Emlakçılardan sık duyduğumuz sözler

Bu fiyata başka yerde bulamazsınız

Bu fiyata başka yerde bulamazsınız

Bu cümleyi duyduysanız iyi düşünün. Kesin bir sıkıntı vardır evde. Evde yoksa komşularda ya da mahallede bir sorun vardır. İyi düşünün ona göre karar verin.

Toplu taşımaya yakın

Toplu taşımaya yakın

Yakın var yakın var. Ne kadar yakın? Metrobüse, metroya 15 dakika yürüme mesafesi diyorsa koşarak uzaklaşın, yakınından otobüs bile geçmiyordur. Spor mu yapıyoruz 15 dakika yürüme mesafesi olsun.

Ufak tefek tamiratı var

Ufak tefek tamiratı var

Türkçesi; evin komple bakıma, onarıma ihtiyacı var. Tuvalet, banyo, fayans, parke yeniden yapılacak. Ekstra masraflara hazır olun.

Tutmazsan kaçırırsın

Tutmazsan kaçırırsın

“Sabah birileri baktı çok beğendi, tutmazsan kaçırırsın” derler. Beğendiyse neden tutmasın? Şahsen ben kaçırmamak için elimden geleni yaparım, hemen anlaşırım. Dolaşıp gelelim diyen zaten almaz evi.

Öğrenci için ideal

Öğrenci için ideal

Yani diyor ki, zemin katta, ancak yaşarsınız evde, başka da bir şey olmaz. Öyle keyif yapalım, toplanıp eğlenelim durumu olmaz. Yatak ve çekyattan başka bir eşya koyamazsınız.

Boğaz manzaralı

Boğaz manzaralı

Boğaz dediği de balkona çıkıyorsun, köşeye geçiyorsun, oradan 1 metrekarelik bir su birikintisi görüyorsun. Heh işte al sana boğaz. Yersen ve Dadaşlar diye bir grup vardı, müzik grubu, sevilen bir topluluktu…

Yatırımlık daire

Yatırımlık daire

Evi alacaksanız en çok duyacağınız cümledir. Şehrin dışının dışında bulunan ev için kullanılır.  Yakında çok değerlenecek buralar. Yakında derken? 25 sene kadar sanırım…

Ultra lüks

Ultra lüks

Sanırım evi pavyon gibi ışıklandırmak ultra lükse giriyor. Ama o işler ışıkla olsa güneş en büyük ultra lüks daire olurdu.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak