Emmy kazanan Rick and Morty'ye Elon Musk'tan teb'Rick' geldi

Rick and Morty hayranları olarak böyle bir diziye eş zamanlı tanıklık ettiğimiz için kendimizi ne kadar şanslı hissetsek az. Temelde uzay, çoklu evren ve zaman yolculuğu konularını işlediği için günümüzün bu konularla ilgili en çok adı geçen ismi olan Elon Musk'ın da Rick and Morty hayranı olduğunu biliyoruz. Musk ilk olarak 2017'de dizinin yaratıcıları Justin Roiland ve Dan Harmon'la bir araya gelmişti. Pickle Rick bölümüyle Emmy kazanan Rick and Morty'ye Elon Musk da Twitter'dan yaptığı yorumla yine destek verdi.

Emmy kazanan Rick and Morty'ye Elon Musk'tan teb'Rick' geldi

Elon Musk ve Rick and Morty hakkında bir krit'Rick'

Elon Musk ve Rick and Morty hakkında bir krit'Rick'

Rick and Morty ilk bölümü 2013'te yayınlanmasına rağmen 5 senede 3 sezona ulaşmış bir dizi. Yani sezon araları normalden daha uzun. 1. ve 2. sezon arasında 1 yıl 3 ay; 2. ve 3. sezon arasında ise tam 1,5 yıl vardı. Bu uzun molalardan ne kadar şikayetçi de olsak, yeni sezonları iple çekiyoruz. Belli ki Elon Musk da Rick and Morty'yi onca işi gücü arasında haftada 20 dakikasını ayırmaya değer bir yapım olarak görüyor.
 


Rick and Morty'nin resmi Twitter hesabından Emmy ödülü kazandıkları açıklandı. Elon Musk da bu Tweet'in altına "Çoklu evrenin en iyi şovu!" yorumunu yaptı.

Dizi de e'Rick' gibiymiş, kütür kütür

Dizi de e'Rick' gibiymiş, kütür kütür

Fotoğraf: Adult Swim

Justin Roiland ve Dan Harmon'ın başı çektiği Rick and Morty ekibi her bölümde harikalar yaratıyor. Sadece 20 dakikaya çoklu evrenler, zaman yolculukları, hayat, inanç ve ilişkiler üzerine bir ton felsefi diyalog ve olay sığdırıyorlar. Çoğu zaman 20 dakikanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz. Kafayı yoran, hızlı, aksiyonlu, aksiyon aralarına inanılmaz diyaloglar ve replikler sığdıran her bölümü bir başyapıt resmen.

Bi'Rick'tirerek izlemek lazım

Bi'Rick'tirerek izlemek lazım

Fotoğraf: Adult Swim

Eğer Rick and Morty'yi hala izlemeyenlerdenseniz yavaş yavaş gitmenizde fayda var. İzlemeye başladığınızda zaten 20 dakika olan fakat size 5 dakika gibi gelen bölümlerin ardı arkası gelmiyor. 1 bölüm daha izleyeyim diye diye bir çırpıda 3 sezonu da bitirmiş oluyorsunuz.

Bu sebeple diziyi yavaş yavaş, hatta mümkünse biriktirerek izlemek en iyisi. Tabii böyle bir şey mümkünse...

Ödülleri eme'Rick'

Ödülleri eme'Rick'

Fotoğraf: Adult Swim

2018 Emmy ödüllerinde 'Pickle Rick' (Turşu Rick) bölümüyle Bir Saatten Daha Kısa Animasyon Programı Ödülü ve 'Robot Chicken' (Robot Tavuk) bölümüyle En İyi Kısa Format Animasyon Ödülü'nü alan Rick and Morty, hak ettiği değeri ödül anlamında da görmeye başladı.

4. sezonun geç gelmesi bizleri tah'Rick' ediyor

4. sezonun geç gelmesi bizleri tah'Rick' ediyor

Önümüzdeki ekim ayında üçüncü sezonun bitişinin üzerinden tam 1 yıl geçmiş olacak. İlk üç sezon arasındaki molalara bakarsak yeni sezon en iyi ihtimalle 2019'un başında gelir. Fakat Dan Harmon ve Justin Roiland'ın duştan beraber çıkarak yeni sezon hakkında çalıştıklarını ilan etmelerinin üzerinden 4 ay geçtiğini göz önüne alırsa ve yeni sezon için 4 ay önce çalışamaya başladıklarını varsayarsak bu süre 2019'un sonuna bile uzayabilir.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nothing this big has ever been seen in my shower

Dan Harmon (@danharmon)'in paylaştığı bir gönderi ()


Dan Harmon ve Justin Roiland'ın Rick and Morty'ye yansıyan varoluşsal problemleri ve hayatı sorgulayan hallerini düşününce bu istikrarsızlık anlaşılabiliyor. Geç olsun güç olmasın. Harmon ve Roiland kendi iç dünyalarında boğulacaklarına yeni bölümlerle o dünyayı bizlere de açsın.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak