23.05.2019 19:54 | Son Güncelleme:

Emrah Serbes kimdir, kaç yaşında, nereli? Emrah Serbes'in biyografisi

2017'de yaptığı bir kaza sonucu tutuklu bulunan ünlü yazar Emrah Serbes ile ilgili oldukça önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Peki Emrah Serbes kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Emrah Serbes'in hayat hikayesi...

Emrah Serbes ile ilgili sıcak gelişme. Yargıtay, trafik kazası sonucu üç kişinin ölümüne neden olan yazar Emrah Serbes'e verilen 13 yıl 4 aylık hapis cezasını onadı. İşte Emrah Serbes ile ilgili merak edilenler...

EMRAH SERBES KİMDİR?

27 Ocak 1981, Yalova, Türkiye, Türk yazar. Ankara Üniversitesi, Dil-Tarih Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Teoremi ve Tarihi Anabilim Dalı Bölümü mezunudur.

Zaman zaman Birgün gazetesi için söyleşiler yaptı, Radikal 2 için tiyatro eleştirileri yazdı. Hayvan dergisinin Ankara temsilciliğini yaptı. Bu dergide Ahmet İnam ve Cengiz Güleç ile düzenli olarak gerçekleştirdiği sohbetleri "Şen Profesörler: Metaforla Saadet Olmaz" (Say Yayınları, 2006) adıyla kitaplaştırdı. "Her Temas İz Bırakır" adlı ilk romanı İletişim yayınlarından çıktı. "Son Hafriyat" isimli ikinci romanı Şubat 2008 yılında İletişim yayınlarından çıktı. Ayrıca "Her Temas İz Bırakır" romanı Almanca'ya çevrildi. Yazarın ilk öykü kitabı "Erken Kaybedenler", Haziran 2009 itibariyle kitapçı raflarındaki yerini aldı. Bir süre daha farklı tarzlarda yazılarını sürdüreceğini belirten yazar, polisiye yazmaya devam edeceğini de ifade etmiştir.[kaynak belirtilmeli] Ayrıca Behzat Ç. adlı polisiye dizisinin 10 bölümde bir senaristliğini yapmıştır.

2011 yılında vizyona giren Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filminin senaristliğini üstlenmiştir. "Hikâyem Paramparça" da ise aforizmalar ve hayata dair düşüncelerini okurlarına aktarmaktadır. Son olarak iletişim yayınlarından Deliduman adlı kitabı yayımlanmıştır.

EMRAH SERBES'İN ESERLERİ

Her Temas İz Bırakır(2006)
Son Hafriyat(2008)
Erken Kaybedenler(2009)
Hikayem Paramparça(2012)
Deliduman(2014)

EMRAH SERBES'İN CEZASI ONANDI

Yargıtay 12. Ceza Dairesi, trafik kazası sonucu 3  kişinin ölümüne neden olan yazar Emrah Serbes'e, "bilinçli taksirle ölüme neden  olma" suçundan verilen 13 yıl 4 aylık hapis cezasını onadı. 

Yargıtay 12. Ceza Dairesi'nde, temyiz incelemesinin karar duruşması  yapıldı. Karar duruşmasına tarafların avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti, trafik kazası sonucu 3 kişinin ölümüne neden olan  yazar Emrah Serbes'e, "bilinçli taksirle ölüme neden olma" suçundan yerel  mahkemece verilen ve istinaf mahkemesince uygun bulunan 13 yıl 4 aylık mahkumiyet  kararının temyiz istemini esastan reddederek hapis cezasını onadı.

OLAY

İzmir-Aydın Otoyolu'nda 22 Eylül 2017'de, Emrah Serbes'in kullandığı  34 NT 5005 plakalı otomobil, Torbalı kavşağı yakınlarında, Ayhan Özçelik (59)  idaresindeki 34 TV 9335 plakalı otomobile arkadan çarpmıştı. Kazada sürücü  Özçelik ile 16 yaşındaki kızı Zeynep olay yerinde, eşi Nilgün Özçelik ise  kaldırıldığı hastanede 12 gün sonra yaşamını yitirmişti.

Kazadan sonra 34 NT 5005 plakalı otomobili kendisinin kullandığını  iddia eden Kenan Doğru tutuklanmıştı.

Emrah Serbes ise Torbalı Cumhuriyet Savcılığının, "sürücünün  belirlenmesi için güvenlik kamera görüntülerini istemesi" üzerine otomobili  kendisinin kullandığını itiraf ederek, 28 Eylül 2017'de teslim olmuş, ardından  tutuklanmıştı.

Serbes, İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı davada, 13 yıl 4  ay, kazadan sonra 34 NT 5005 plakalı otomobili kendisinin kullandığını söyleyen  Kenan Doğru ise 1 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 14. Ceza Dairesi, tarafların itirazlarını  reddederek, kararı hukuka uygun bulmuştu. Temyiz üzerine ise dosya, Yargıtay 12.  Ceza Dairesine gelmişti.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0