09.03.2018 01:30 | Son Güncelleme:
Meriç ÜRER AA

Emrah Serbes’ten tepki çeken savunma: Ailenin aracı eski modeldi

Yaptığı kazayla aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan Emrah Serbes’in avukatının sözleri tepki çekti. Avukat, “Ailenin aracı yeni model olsaydı ağır şartlar oluşmazdı” dedi.

İzmir-Aydın Otoyolu’nda önünde seyreden otomobile çarparak aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan yazar Emrah Serbes’in yargılanmasına devam edildi. Duruşmada sanık Serbes, “Yağışlı olmasaydı ben bu kazayı yapmayacağıma eminim” ifadesini kullandı. Serbes’in avukatı Ayhan Baytekin ise, Özçelik ailesinin kaza günü kullandığı aracın “eski ve güvenlik paketi düşük bir araç” olduğunu savunarak, “O araçları dışında bir araçları daha varmış. Yeni model araçlarıyla gelselerdi bu kadar ağır şartlar oluşmazdı” dedi. Baytekin’in sözlerine müşteki Ahmet Mert Özçelik ve salonda bulunanlar tepki gösterdi. 

Duruşma ertelendi

Öte yandan tanık çekici sürücüsü S.D., “Boş bira kutuları ile viski şişesi olduğunu gördüm, ancak şişenin boş mu dolu mu olduğunu hatırlamıyorum” şeklinde konuşurken, tanık sağlık görevlisi D.S., Serbes’ten alkol kokusu aldıklarını ifade etti. Tanık polis memuru C.D. ise, “Kenan Doğru, sürücünün kendisi olduğunu söyledi. Bunun üzerine ölçüm yaparak Kenan’ın alkollü olmadığını tespit ettik” dedi. Mahkeme, dinlenmeyen tanıkların dinlenilmesi ve sanık Doğru’nun savunmasının alınması için duruşmayı erteledi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0