Emre Altuğ çocuklarına oyuncak silah almak zorunda mıydı?

Çocuklar için oyuncaklar hayati önem taşıyor, bunu gayet iyi biliyoruz. Kız çocuklar için bebek, erkek çocuklar için de arabalar... Bunlara alışkınız. Peki işin içine silahlar ne zaman girdi?

Emre Altuğ çocuklarına oyuncak silah almak zorunda mıydı?

Eleştirildi

Eleştirildi

Emre Altuğ'yu seviyoruz, sayıyoruz. Instagram hesabından çocuklarıyla çektirdiği bir fotoğrafı paylaşan şarkıcının bir anda eleştirilerin hedefi haline gelmesi teorik olarak oldukça şaşırtıcı.

Konuyu bilmediğinizi kabul edelim ve anlatalım: Emre Altuğ ile çocukları Kuzey ve Uzay fotoğraf çektirmiş. Ancak fotoğraf hunharca eleştirilmiş...

Poz vermişler ama...

Poz vermişler ama...

"Nasıl yani?" diyecekiniz. Bazı detaylar var ki hakikaten gözden kaçmıyor, kaçamıyor. Emre Altuğ, Alaçatı'da dolaşırken oğullarına oyuncak silah aldı. Birlikte 'baba ve oğulları' konseptinde poz verdiler. Fotoğraf çekildi, Instagram'dan paylaşıldı ve ortalık karıştı.

"Yeter ki oyuncak olsun"

"Yeter ki oyuncak olsun"

E karışmaz mı! Emre Altuğ fotoğrafın altına "Şimdi biliyorum 'Çocuklara silah almayın' diyecekler. Ama bir erkek çocuk, silahsız ve arabasız yapamaz. Yeter ki oyuncak olsun" diye yazdı.

Kendince açıklamasını yaptı, mantığını izah etti. Olabilir, onun görüşü. Saygısızlık yapılmaması lazım.

Silah olmadan olmuyor mu?

Silah olmadan olmuyor mu?

Ve fakat söz konusu oyuncak silah olduğunda işler biraz değişiyor. Oyuncak arabada hiçbir sıkıntı yok. Bir erkek çocuğunun arabalara düşkün olması son derece doğal.

Ama oyuncak silah konusu sakat. Bir erkek çocuğu oyuncak silah olmadan yapamaz mı gerçekten? Kendi çocukluğunuzu düşünün, oyuncak arabalar sizi mutlu etmeye yetmedi mi?

Klişeler, klişeler...

Klişeler, klişeler...

İşin "Kız çocuğu eşittir bebek, erkek çocuk eşittir araba tabiri de çok klişe" kısmına girmiyoruz bile. Oyuncak arabalar ya da bebekler yerine bambaşka oyuncaklar da olabilir.

Her çocuğun oyuncağı kendine! Ama bilinçaltımıza silahları sevimli gösterebilen o oyuncakları kabul etmemiz beklenmemeli. Silahtan bahsediyoruz. Erkek çocuklarına bu kadar erken yaşta 'savaşmayı' aşılamak size de yanlış gelmiyor mu?

 

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak