En büyük hit'lerinden nefret eden 8 müzisyen

Madonna'dan Kurt Cobain'e, Miley Cyrus'tan Thom Yorke'a müzik piyasasına yön veren şarkıcıların ortak bir derdi var. Onlar, en bilinen şarkılarından nefret ediyorlar! Yani düşünsenize, müzisyensiniz. Dünyaca tanınmak için tek ihtiyacınız olan listeleri sallayacak, kitleleri gaza getirecek bir şarkı...

En büyük hit'lerinden nefret eden 8 müzisyen

"Ben o şarkıdan ibaret değilim" deseniz de...

"Ben o şarkıdan ibaret değilim" deseniz de...

Ve işte dünyayı kasıp kavuran o hit şarkı bir yandan da sizin en büyük kabusunuz olacak. Nice albümler kaydetseniz de, nice şarkılar yazsanız da mutlaka o en bilinen ama en çok sevmediğiniz şarkıyla anılacaksınız.

"Hayır ben sadece o şarkıdan ibaret değilim" deseniz de hiçbir önemi olmayacak. İşte o isimler ve nefret ettikleri şarkıları...

1- Radiohead - 'Creep'

Alternatif rock denilince akla gelen ilk grup Radiohead ise şayet, ki öyle, o zaman Radiohead denildiğinde de akla gelen şarkı 'Creep'tir. Karizmasıyla gönlümüzün efendisi olan Thom Yorke, grubun Kanada'da verdiği bir konserde şarkıyı çalmaktan çok fazla sıkıldığını söylemiş.

Gitarist Jonny Greenwood ise daha albüm için stüdyoda kaydederken dahi şarkıdan çok fazla hoşlanmadığını açıklamış. Hatta şarkıyı sabote etmek için gitar tonunu fazla sert ayarladığını dahi belirtmiş.

2- Oasis - 'Wonderwall'

Peki her daim küskün Gallagher kardeşlerin Oasis'i? Aklınıza hangi şarkı geliyor? Ne cevap verdiniz bilmiyorum ama doğru cevap tabii ki 'Wonderwall'...

Liam Gallagher, dünya çapında tanınmalarını sağlayan şarkı hakkında şunları söylemiş: "Bu şarkıya katlanamıyorum. Bana hep 'Sen, Bay Wonderwall musun?' diye soruyorlar. Şarkıyı çalmak zorunda kaldığım her an öğürmek istiyorum..."

3- R.E.M. - 'Shiny Happy People'

R.E.M.'in beyni, solisti Michael Stipe, grubun en önemli şarkılarından biri olan 'Shiny Happy People' hakkında kısa ve net konuşuyor: "Şarkıdan nefret ediyorum...

4- Lorde - 'Royals'

Adele'in yolundan ilerleyen ve genç yaşına rağmen Grammy ödüllü olmayı başaran Lorde, onu dünyaya tanıtan şarkısı 'Royals' hakkında diğer isimlere göre daha farklı bir yorumda bulunuyor.

Lorde, şarkısını ancak kendi söylediği zaman sevdiğini söylüyor. Genç şarkıcı 'Royals'ı başkalarından duyduğu zaman "Zil sesi gibi korkunç bir şarkı" tepkisi verdiğini söylüyor.

5- Coldplay - 'Speed of Sound'

Dünyaca ünlü Coldplay'in solisti Chris Martin, 'Speed of Sound'a karşı mesafeli olmasının nedenini tek bir cümleyle belirtiyor: "Bu şarkı beni ağlatıyor..."

Grup, 2012'de çıkardıkları şarkıyı bugüne kadar konserlerde sadece 7 kez çalmış.

6- Nirvana - 'Smells Like Teen Spirit'

1993'te Rolling Stone dergisine röportaj veren Kurt Cobain, şunları söylüyor: "Bu şarkıyı çalmak benim için bir utanç. İnsanların sevme sebebinin, şarkıya MTV'de milyon kez denk gelmeleri olduğunu düşünüyorum. Bu şarkıyı duyduğumda gitarımı fırlatmak istiyorum..."

7- Miley Cyrus - 'Wrecking Ball'

Miley Cyrus'ın adeta çıldırdığı, 'oynatmaya az kaldı, doktorum nerede' havalı 2013 tarihli 'Bangerz' albümünün hit şarkısı olan 'Wrecking Ball' kimilerine göre ona sınıf atlatan bir şarkı.

Şarkıcı ise aynı görüşte değil: "Bu şarkının üstüme yapışıp yapışmayacağını daha iyi hesaplamalıydım..."

8- Madonna - 'Like a Virgin'

Madonna açık konuşuyor. Onun eskimeyen, her daim eğlenceli bulunan 'Like a Virgin' hakkında "Birileri bana 30 milyon dolar vermediği sürece bir daha o şarkıyı söyleyebilir miyim, sanmıyorum" diyor.

E çok da haksız değil...

 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak