20.04.2016 - 10:53 | Son Güncelleme: 20.04.2016-12:21 A-A+

En güzel kadınlarla evlendi, en güzel şarkıları yaptı

Besteleriyle Türk pop müziğine damgasını vuran Attila Özdemiroğlu, 73 yaşında yaşamını yitirdi. Ünlü sanatçı, en güzel aşk şarkılarını unutulmaz aşklar yaşayarak yaptı.

En güzel kadınlarla evlendi, en güzel şarkıları yaptı

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören Attila Özdemiroğlu, bu sabah yaşamını yitirdi. Usta sanatçı, şarkıları kadar yaşadığı aşklarla da gündeme gelmişti. 

Posta Gazetesi'nde Mayıs 2015'te yer alan Seral Cumalı imzalı haber şöyle:
"Attila Özdemiroğlu, 17 yaşında, şarkıcı Berkant’ın tanıştırdığı Ayla Pelit ile flört etmeye başlar. 1961’de evlenirler. 20 yaşındayken; daha sonra oyuncu olarak tanınacak kızları Yaprak Özdemiroğlu dünyaya gelir. Sonra da oğulları Sarp’ı kucaklarına alırlar. 11 yıl evli kaldıktan sonra 1974’te boşanırlar.

Attila Özdemiroğlu- Füsun Önal aşkı başladığında, Attila Özdemiroğlu henüz boşanmamıştır. 1975’te evlenirler. Evlendiklerinde Füsun Önal 20’li yaşlarının başındadır. Önal çocuk ister, hatta birkaç kere de hamile kalır; ama iki çocuk babası Attila Özdemiroğlu’nun karşı çıkışıyla sonuçlanır bu istek. Beraberlikleri 5 yıl sürer; bunun 1.5 yılı evli kalırlar.

Attila Özdemiroğlu’nun bu evliliğini de bitiren yine aşk olur. Şanar Yurdatapan’ın kız kardeşi Lale Yurdatapan, şimdiki adıyla Lale Mansur’a aşık olur Attila Özdemiroğlu. 19 yaşındaki balerin Lale ile 1977’de evlenirler; 80’de boşanırlar. Dönemin en seksi ve en güzel oyuncularından Müjde Ar ile aşkı, unutulmaz aşklar arasında yerini alır bu kez. Attila Özdemiroğlu ile Müjde Ar evlenmez; ama 15 yıl birlikte yaşarlar. Attila Özdemiroğlu bir röportajında neden evlenmediklerini; “Müjde’nin annesi Aysel Gürel istemiyordu” diye açıklar.

Attila Özdemiroğlu 1995’te, 52 yaşındayken kendinden 31 yaş küçük, 21 yaşındaki Hepgül Hepbir ile evlenir. Lidya ve Lara (1996) adında ikiz kızları olur. Ama bu evlilik de biter.

Attila Özdemiroğlu bir röportajında aşk hayatını şöyle özetler:
"Bütün ilişkilerimde biri bitmeden, biri başladı. Duygu bitiyor, evlilik bitmiyor. Sonra bir başkasıyla ilişki başlıyor işte..."
Kasım ayında akciğer kanseri teşhisi konulduğunda ise hayatına giren kadınlar, bir zamanlar sevdikleri adama destek olmak için yanına koşar."

Bilgi YarışmasıMurat Kekilli'nin yazıp ölüme neden olduğu şarkı hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.