Milliyet Tatil

En hızlı 10 tren ile yolculuk

Tatilde zaman kaybı en önemli sorunlardan biri. Özellikle yurt dışında birkaç şehri birden gezmek istediğinizde vaktinizi yollarda geçirmemek önemli. Havaalanlarının genelde şehir dışında olması tren yolculuklarını akla getiriyor. Özellikle gelişmiş ülkelerde varolan yaygın ve hızlı tren hatları sizi gideceğiniz yere en hızlı şekilde ulaştırabiliyor. Ancak hatırlatmakta fayda var, bu trenlerin biletleri, uçak bileti fiyatlarıyla yarışır cinste. O yüzden haftalar öncesinden almanız, masrafları kısmanız açısından faydalı olur. Şimdi limitleri zorlayan hızlarıyla 10 tren yolculuğunu sıralayalım.

En hızlı 10 tren ile yolculuk
1/9
Milliyet Tatil- 4.8.2017 - 08:53

Shanghai Maglev

10 dolardan daha ucuz bir ücret karşılığı seyahat edebileceğiniz Maglev bu konuda listedeki en aykırı örnek. Üstelik Maglev saatte 429 kilometrelik hızıyla rekorları alt üst ediyor. Shanghai Havaalanı'ndan şehirin metro hattına transferi sağlamak için kullanılan tren yaklaşık 30 kilometrelik bir yolu 7 dakika gibi bir sürede katediyor.


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.