En ünlü 5 çizgi film karakterinin tasarlanan ilk halleri

Ünlü çizgi film karakterlerini televizyondaki halleriyle tanıyoruz. Fakat onlar da nihayetinde bir insan çizimi ve üretildikleri ilk halleriyle kalmadılar. Zamanla çok değiştiler. Göz alışkanlığından mıdır bilinmez ama ilk halleri kesinlikle çok çirkin.

En ünlü 5 çizgi film karakterinin tasarlanan ilk halleri

1- Bugs Bunny

1- Bugs Bunny

Bugs Bunny'nin ilk zamanlarındaki hali bizim bildiğimizden bayağı farklı. Alıştığımız Bugs Bunny sempatikliğinden eser yok. Mickey Mouse'un etkisinde kalınıp faremsi bir karakter çizilmiş. Neyse ki daha sonra bu hatadan dönülmüş ve o dişlek, uzun bacaklı, "Naber cınım?" diyen Bugs'a dönüşmüş.

İlk halini birçok ayrı çizer farklı farklı çizmiş olsa da bildiğimiz Bugs Bunny, Chuck Jones ve Robert McKimson tarafından çizilmiş.

2- Tweety

2- Tweety

Böyle tiviti mi olur? Zaten ilk darbeyi Tweety'nin aslında bir erkek olduğunu öğrenince yaşamıştık. (bilmeyenler de şu anda yaşamış oldular). Bir de ilk halinin tüysüz, koca ayaklı, o klasik sarı ve tatlı tiviti'den hayli uzak olması can sıkıcı. Oysa gerçek Tweety ne kadar da tatlı. Tabii yanlışlıkla canavarlık karışımını içtiği bölümdeki hali hariç.

1941 yılında Bob Clampett tarafından oluşturulmuş. Bizim bildiğimiz hali ise Friz Freleng'in kaleminden çıkmış.

3- Sylvester

3- Sylvester

Tweety'nin belalısı olan peltek Sylvester da yine Friz Freleng tarafından oluşturuldu. Umut Sarıkaya karikatürlerinden fırlamış çemçük ağızlı bir Sylvester... Türkçe dublajındaki tüküre tüküre, çatallı sesiyle konuşan sevimli Sylvester kesinlikle favorimiz.

4- Karavana Sam

4- Karavana Sam

Yoksa Küfürbaz Haydo mu diyelim? Karavana Sam'in ilk haliyle son hali arasında dağlar kadar fark var. Ortak olan tek noktaları, pos bıyıkları. Birbiriyle bitişik turuncu saçı ve sakalı Sam'e çok yakışıyor. Ayrıca yerden bitme olması da sinirli karakteriyle birleşince çok eğlenceli. İyi ki son halini almış. Çizeri yine Friz Freleng.

5- Roadrunner ve Coyote

5- Roadrunner ve Coyote

Mip mip (beep beep) nidalarıyla koşturan Roadrunner ve kabiliyetsiz avcısı Çakal (Coyote)'nin ilk halleri ve son halleri hemen hemen aynı. Çok ufak renk ve ton değişiklikleri var sadece.

1949 yılında ilk defa yayınlanan çizgi filmin ilk bölümünün adı da çok eğlenceli: Fast and Furry-ous.

Hızlı ve Öfkeli'ye gönderme yapılan ilk bölümün Türkçesi "Hızlı ve Kürklü"

Bu makaleye ifade bırak