Ege

12.04.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 12.04.2018-3:56

‘Engelliye hizmette engelleri kaldırdık’

Karşıyaka Belediyesi, ‘Engelsiz Mesaj’ ve ‘Engelsiz İletişim Masası’yla engelli vatandaşların daha rahat hizmet almasını sağladı. Başkan Akpınar, “Öncü bir projeyi daha hayata geçirdik” dedi

Sitene Ekle

Karşıyaka’da yaşayan engelli bireyler, ‘Engelsiz İletişim Masası’ ve ‘Engelsiz Mesaj’ gibi uygulamalar sayesinde Karşıyaka Belediyesi’nin hizmetlerinden kolaylıkla yararlanabiliyor. Engelli vatandaşlara özel hizmet veren belediye çalışanları; gelen talep, öneri ve şikayetleri ilgili müdürlüklere yönlendirerek hızla çözüm sağlıyor.

Engelsiz İletişim Masası, belediyenin tüm müdürlükleri ile engelli bireyler arasında köprü oldu. Her alandaki talep, öneri ve şikayetler direk olarak bu birime iletilirken, görevliler tarafından sorumlu müdürlüklere ulaştırılan başvurulara hızla çözüm sağlandı.

444 1 575’i arayın!

Karşıyaka Belediyesi’nin işitme ve konuşma engelli vatandaşlar için Çağrı Merkezi bünyesinde oluşturduğu ‘Engelsiz Mesaj’ uygulaması da büyük ilgi gördü. Engelli vatandaşlar belediyeye, cep telefonlarından 444 1 575’e kısa mesaj atarak taleplerini anında iletme olanağına kavuştu.

İşitme ve konuşma engelli bireylere kaliteli hizmet sunulabilmesi adına, belediye çalışanlarına işaret dili eğitimi verildi. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar. “Engelli yurttaşlarımız belediye hizmetlerinden sıkıntısız yararlanıyor. Çok yönlü çalışmalarımızı da sürdürüyoruz” diye konuştu.

Toros’ta en güzel gün

Konak Belediyesi’nin Toros’ta inşa edeceği, içinde kapalı pazaryerinin yanı sıra semt merkezi, düğün ve nikâh salonu ile otoparkın da bulunacağı tesisin temeli bugün 11.00’de atılıyor. 

‘Çok kapsamlı tesis’

Bölgeye değer katacak tesiste Gültepe ve çevre semtlerde yaşayan vatandaşların daha rahat ve temiz olanaklar içinde pazar alışverişini yapmasını sağlayacağı gibi meslek, hobi ve spor kurslarının da verileceği merkezler bulunacak. Ayrıca düğün ve nişan organizasyonlarına da ev sahipliği yapacak. Başkan Pekdaş, “Çok kapsamlı bir tesis inşa ediyoruz. Pazaryerinin yanı sıra meslek, hobi ve spor kurslarının verileceği bir semt merkezi de açıyoruz. ayrıca hemşehrilerimiz için100 araçlık otopark da yapıyoruz” dedi.

 


Etiketler:
Milattan yüzyıllar önce Mısırlılar, daha sonra da Romalılar, Çinlilerden ipek satın almak için kullandığı güzergaha ne ad verilir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.