Mersin

Yerel Haber
07 Ekim 2017 - 11:00

Er: “Adalete Hizmet Etmek Kutsaldır ”

IHA

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, avukatlık stajına başlayacak stajyerlerden, cübbelerini onurla taşıyıp, görevlerini cesaretle yapmalarını isteyerek, “Adalete hizmet etmek kutsaldır ” dedi.
Hukuk fakültelerinden mezun olarak avukatlık stajına başlayacak olan 8 stajyer, Mersin Barosu Başkanı Er’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, avukat adaylarına mesleki önerilerde bulunan Baro Başkanı Er, eğitim sürecini tamamlayıp ruhsatlarını aldıklarında cübbelerini onurla taşıyıp, görevlerini cesaretle yapmaları gerektiğini söyledi. Er, “Anlamlı ve kutsal bir görev ifa edeceksiniz. Adalete hizmet etmek kutsaldır. Mesleğinizi layıkıyla yürüteceğinize dair ileride yemin edeceksiniz. Savunma mesleğini yaparken en önemli unsur ahlak ve edilen yemine bağlılıktır” dedi.
Baronun eğitsel ve sosyal alanda etkinlikleri olduğunu belirten Er, baro bünyesinde tiyatro kulübü, fotoğrafçılık kulübü, kadın ve çocuk hakları gibi merkez ve komisyonlar bulunduğunu, kendi alanlarında faaliyetler gerçekleştirdiğini de dile getirerek, stajyerlerden bu çalışmalara katılmalarını, kendilerini geliştirmelerini istedi. Er, “Sizlerden, mesleğinizin başındaki heyecanınızı sonuna kadar kaybetmemenizi istiyorum” diye konuştu.
Genç avukatlar da Er’e avukatlık mesleğinin geleceği hakkında sorular sorarak bilgi edindiler.

MersinYerel Seçim Sonuçları

Mersin Hava Durumu

21°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.