Dünya
24.01.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 24.01.2017-2:30

Erbilli hipster’lar

Irak denildiğinde ilk akla gelen şey savaş, DAEŞ tehdidi ve çatışmalar... Ancak Kürt bölgesinde moda düşkünü genç Kürtler, dünya genelinde daha iyi bir imaj yaratmak için güçlerini birleştirdi.

Sitene Ekle

Sosyal medyada “Mr Erbil” (Bay Erbil) isimli bir hesap açan bu grup, modernite ve kültürel mirasları ile harmanladıkları kıyafetleriyle objektif karşısına geçiyorlar.

Siyasi yanları var

Kent merkezinde bulunan ve BM tarafından kürtüler miras ilan edilen kent içindeki kalelerde poz veriyorlar. Yaklaşık 20 genç erkekten oluşan grubun giyim tarzı son günlerde ‘hipster’ akımını anımsatır olmaya başladı. “Irak’ın ilk elkeklerden kurulu Moda kulübü” olarak nitelenen Mr Erbil’in şu anda 30  bulunuyor. Instagram’da 25 bin takipçiye ulaşan grubun Facebook sayfası da yoğun ilgi görüyor.

Mr Erbil, sadece bir moda akımı olarak da karşımıza çıkıyor, ciddi bir duruşları hatta siyasi bir yanları bile mevcut. Kendilerini hükümet destekçisi olarak görüyorlar ve daha iyi bir hayat yayama amacındalar. Bir diğer amaçları ise Kürt kültürünü tüm dünyaya duyurmak. Toplumsal değişiklik yanlısı olan grup hatta başta kadın hakları olmak üzere geleneksel eğilimlerin de değişmesi taraftarı.


Bilgi YarışmasıTürkiye'de hangisinin ekiliş alanı daha geniştir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.