Siyaset
21.05.2012 - 18:00 | Son Güncelleme: 21.05.2012-18:10

Erdoğan'a protesto gibi alkış!

Başbakan Erdoğan Pakistan Perlementosu'nda konuştu

Sitene Ekle

 
Türkiye'de görmeye alışık olduğumuz masalara vurarak protesto etmek Pakistan'da bir alkışlama yöntemi.
 
Erdoğan'ın Pakistan Perlementosu'nda yaptığı konuşması sırasında vekillerin sık sık masalara vurarak alkış tutuması ilginç anların yaşanmasına neden oldu. 

Pakistan'daki Erdoğan sevgisi sadece Meclis'le de sınırlı değildi. Sokak ve caddeler de Erdoğan posterleriyle süslendi.
 
Başbakan Erdoğan Pakistan'da milletvekillerine yönelik konuşma yaptı. Pakistan ve Türkiye'nin kardeşliğinden, ticari ilişkilerine kadar birçok konuya değinen Erdoğan'ı milletvekilleri kendilerine has yöntemleriyle masalara vurarak alkışladı.


 
İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;
 
MUHALEFETİN TEK AMACI İKTİDARI ELEŞTİRMEK OLAMAZ
 
Arkasında halkın desteği olan bir parlementonun başaramayacağı bir şey yoktur. Millet iradesinden alınan güç millete hizmet için kullanılmalıdır. Türkiye'nin bugünkü ekonomik, siyasi performansının ardından kapsamlı hukuki ve ekonomik reformlar yatmaktadır.
 
İktidara halkın verdiği çok büyük sorumluluktur. Demokrasilerde muhalefet önemlidir. Muhalefetin tek amacı iktidarı eleştirmek olamaz. Muhalefetin amacı yanlış yapılıyorsa doğrusunu söylemektir.
 
TÜRKİYE PAKİSTAN'I HERZAMAN KARDEŞ BİLDİ
 
Türkiye olarak tarih boyunca Pakistan'ı kardeş ülke, Pakistan halkını kardeşlerimiz bildik. Pakistan'ın acısını acımız, sevincini sevincimiz bildik.Bugün aramızdaki kardeşlik tarihi olayların pekiştirdiği kardeşliktir.
 
Biz burada kendimizi evimizde hissediyoruz. Kendimizi akrabalarımızın yuvasında hissediyoruz.Bu özel bağ bizlere ülkelermiz arasındaki ilişkileri her alanda güçlendirme sorumluluğu da yüklüyor.
 
Aramızdaki dayanışmanın emsali yoktur. Ülkelerimiz arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin ivme kazanması için elimizden geleni yapacağız.
 
PAKİSTAN TERÖRLE MÜCADELEDE YANLIZ DEĞİLDİR
 
Ticaretimizi 2 milyar dolara çıkartacağız. Eğitimde işbirliğini daha iyi seviyeye taşımalıyız. Pakistan'ın terör ile mücadelesini biliyoruz. Pakistan terörle mücadelesinde yanlız değildir. Terörün acısını yaşayan bir ülke olarak yanınızda olmaya devam edeceğiz. Biz bölgeye huzur ve istikrar gelmesi için her şeyi yapıyoruz.
 
Pakistan Afganistan'da yaptığı her katkıyı ilgi ile izliyoruz. Pakistan ve Türkiye bölgenin iki güçlü bölgesidir. Bölgesel ve küresel barışa katkı sağlayan ülkeleriz.
 
HALKIN İRADESİNİN KARŞISINDA DURULMAZ
 
Dayanışma bizim kardeşliğimizin gereğidir.Bizi bağlayan bağ inananlar kardeştir ilkesidir.Bu lafla değil uygulamayla olacak. Uyulamayı birbirimize göstermek zorundayız.
 
Üzülerek söylüyorum İslam dünyasında olanları takip ediyoruz. Tunus'ta başlayan Suriye'de Yemen'de devam eden süreç... Güçlü İslam dünyası olursa bunları da barışla çözme imkanımız olacaktır. Burada ciddi sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum. Halkın iradesinin karşısında durulmaz. Halkın iradesini saygın hakim irade olarak görüyoruz.


Etiketler:
Bilgi YarışmasıKız Kulesi İstanbul'un hangi semtindedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX