12.10.2017 11:15 | Son Güncelleme:
AA

Erdoğan'dan Ankara'nın başkent oluşunun 94'üncü yıl dönümü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Başkent olarak  cumhuriyetimizin gurur verici seviyelere ulaşmasında büyük payı bulunan Ankarabugün bizleri gururlandıran, sayılı dünya başkentleri arasında yer alan marka bir  şehir haline gelmiştir." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, mesajında, İstiklal Savaşı'nın karargahı, milli mücadelenin  sevk ve idare merkezi olan Ankara'nın başkent ilan edilişinin yıl dönümünü tebrik  etti.

Vatan topraklarının işgal girişimine karşı, büyük bir azim ve  kararlılıkla sürdürülen mücadele boyunca tarihi bir misyon yüklenen Ankara'nın,  cumhuriyetin kuruluş aşamasının, ilerlemesinin ve demokrasinin gelişme sürecinin  de odak noktası olduğunu vurgulayan Erdoğan, TBMM'nin, zafere ulaşılmasının  ardından ülkenin ve milletin mukadderatının belirlenmesinde önemli rol oynayan  Ankara'yı başkent ilan etmek suretiyle Ankara'ya ve Ankaralılara büyük bir onur  yaşattığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Başkent olarak cumhuriyetimizin gurur verici seviyelere ulaşmasında  büyük payı bulunan Ankara, bugün bizleri gururlandıran, sayılı dünya başkentleri  arasında yer alan marka bir şehir haline gelmiştir. Ankara, tarihinden gelen  kültürel ve tarihsel mirasa sahip çıkarak, güvenle geleceğe yürümeye devam  edecektir. Bu anlamlı günde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, tüm şehit  ve gazilerimizi saygı ve şükranla yad ediyor, vatandaşlarımızı en kalbi  duygularımla selamlıyorum."

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0