Siyaset
20.01.2012 - 11:54 | Son Güncelleme: 20.01.2012-14:49

Erdoğan Obama'nın güvendiği 5 liderden biri

ABD Başkanı Barack Obama, Time Dergisi’ne verdiği mülakatta çeşitli liderlerle dostluk ve güven bağları oluşturabildiğine dikkat çekerken, aralarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ında bulunduğu 5 lider saydı.

Sitene Ekle

ABD Başkanı Barack Obama, tanınmış sunucu ve yazar Fareed Zakaria ile Time Dergisi için özel bir mülakat yaptı.

Fareed Zakaria, ABD’nin diplomasisini ve dış politika takımı ile olan ilişkilerini değerlendiren Barack Obama’ya diğer yabancı liderlerle olan ilişkisini de sordu. Obama, çeşitli liderlerle oluşturabildiği dostluk ve güven bağlarının etkili bir diplomasi yürütebilmenin önemli bir parçası olduğunu söyledi.

Başkan Obama, "Bence Angela Merkel ya da Başbakan Singh ya da Başkan Lee ya da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ya da David Cameron’a sorduğunuz zaman onlar, Başkanlığa karşı yüksek düzeyde güven ve inanca sahip olduklarına söyleyeceklerdir. Söylediklerine inanıyoruz. Taahhütlerinin doğrultusunda ilerleyeceklerine inanıyoruz. Onların bizim çıkarlarımız ve ilgilerimiz için dikkat göstereceklerini düşünüyoruz" dedi.

-İSRAİL DOSTLUK VE GÜVEN LİSTESİNDE YOK-

Ayrıca, Obama’nın son dönemlerde bazı konularda görüş ayrılıkları yaşadığı İsrail Başbakan’ı Binyamin Netenyahu’ya yer vermemesi dikkat çekti.


Etiketler: ABD
Bilgi YarışmasıHangi futbol takımımızın rengi sarı kırmızı değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Alfabemizin 25. harfi hangisidir?
B
P
C
U
D
L

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX