Zonguldak

Yerel Haber
17 Nisan 2018 - 13:23

'Ereğli'nin Tarihi Ve Turizm Değerleri' Paneli

ZONGULDAK (AA) - Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Turizm Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Fatih Ercan, Ereğli'nin önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Ercan, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu'nda düzenlenen "Ereğli'nin Tarihi ve Turizm Değerleri" konulu panelde yaptığı konuşmada, ilçede denizcilik ve sanayinin geliştiğini belirtti.

Göç alan ilçenin kozmopolit bir yapıya sahip olduğunu anlatan Ercan, "Bununla birlikte sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihi değerlerle ön plana çıkan şehir, önemli bir turizm potansiyeline sahiptir. Osmanlı Çileği, Elpek Bezi, Ereğli Kalesi, Cehennemağzı Mağaraları, Gazi Alemdar Gemisi bölgeye özgü turistik çekiciliklerinden bazılarıdır." dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da ilçenin tarihi, kültürel değerleri ve kendine özgü lezzetleri ile turizm açısından önemli bir arşiv niteliğinde olduğunu ifade etti.

ZonguldakYerel Seçim Sonuçları

Zonguldak Hava Durumu

6°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.