29.08.2008 21:06 | Son Güncelleme:
Mehmet YİRUN/ÇORLU(Tekirdağ), (DHA)

Ergenekon sanığı Ferit İlsever tahliye oldu

ERGENEKON davası soruşturması kapsamında tutuklanan İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever, sağlık sorunları nedeniyle tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nden bu akşam saatlerinde tahliye edildi.
Soruşturma kapsamında 21 Mart günü tutuklanan ve daha sonra Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ne sevkedilen İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever, 5 Ağustos günü ‘Akciğer’ rahatsızlığı nedeniyle Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan kontrollerinin ardından hükümlü ve tutuklu servisine yatırılan İlsever, 18 günlük tedavisinin ardından 24 Ağustos günü yeniden tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ne gönderildi.
Avukatının tahliye başvurusunu değerlendiren İstanbul 14'ncü Ağır Ceza Mahkemesi, İlsever hakkında tahliye kararı aldı ve kararın cezaevi yönetimine bildirilmesinin ardından tahliye işlemleri başlatıldı. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından İlsever, bu akşam saat 18.20'de, iki askerin nezaretinde cezaevinden dışarı çıktı. Burada İlsever'i 10 kişilik partili alkışlarla karşıladı.

ANAYASA MAHKEMESİ'NE YAPILAN TEHDİT”
Uzun bir süredir ciddi sağlık sorunları nedeniyle tedavi gördüğünü belirten İlsever, “Rahatsızlığım nedeniyle mahkeme tarafından tahliyeme karar verildi. Ciddi bir sağlık olayıyla karşı karşıyayım. Bir an önce tedavisini yaptırıcağım. Önemli olan Türkiye'nin sağlığı. Hepimizin sağlığından önemli. Ferda Paksüt'ün bile sebebi belli olmayan bir şekilde ifadesini aldılar. Bu Anayasa Mahkemesi'ne yapılmış bir tehdittir. Bir süreden bu yana İşçi Partisi Genel Başkanı ve parti yöneticileri tutuklu bulunuyorlar. Ortada iddianame diye dolaşan metinde, hiçbir kayda değer, ciddi bir suçlamanın olmadığı ortada. Kuddusi Okkır'ın ölümü bir dram, bir facia. Çok yazık. Suçunu öğrenemeden öldü” dedi.
Ferit İlsever daha sonra kendisini karşılamaya gelen partililerle birlikte İstanbul’a hareket etti.

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0