Erkek gömleğinden bebek önlüğü yapımı

Evdeki eski kıyafetlerinizi değerlendirmeye ne dersiniz? Birkaç basit adımda yapabileceğiniz bu işlemle evdeki eskimiş erkek gömleklerini ekonomik bir yolla bebek önlüğüne dönüştürebilirsiniz!

Erkek gömleğinden bebek önlüğü yapımı
Pötikare kumaş kullanmanın püf noktaları!Pötikare kumaş; önceleri mutfağımızdaki masanın örtüsü ya da en sık gittiğimiz cafenin sandalye döşemesi olarak kullanılıyordu. Ev tekstilinde adından sıkça söz ettiren pötikare kumaş; eski Yeşilçam filmlerinde elbise, etek olarak da kullanılıyordu. Şimdilerde ise bu desen; hayatımızın her alanına girdi.
Her derde deva, şimdi cilt lekeleri korksun!Mucizevi bir yaşam kaynağı olan ayvanın sarkmadan cilt lekelerine, soğuk algınlığından boğaz ağrısına iyi geldiğini biliyor muydunuz? Ayvayı bölerek, yapraklarını seçerek, çekirdeğini ayırarakayrı ayrı da faydalanabiliriz. Şimdi sıra bu meyveyi yazdan kalma cilt lekelerinde kullanacağımız o mucizevi tarifte.
"Çocuğum kavga ediyor, ne yapacağım?"Çocuklar yaşıtlarıyla sosyalleşmeye başladıklarından itibaren arkadaşlıklar onların gelişiminin önemli bir parçasını oluşturur. Aile dışından bir yaşıtıyla gülmek, oyun oynamak, sır paylaşmak, birlikte bir zorlukla baş etmek, bunların hepsi çok olgunlaştırıcı deneyimler. Peki ya kavgalar?
İş hayatının acımasız yüzü: MobbingMobbing; günümüzde hemen hemen hepimizin karşısına çıkmış, hepimizin aşina olduğu bir kelime. Mobbing kelimesinin kökü ‘mob’ kelimesinden geliyor ve ‘mob’ sözcüğü; kabalık, kabalaşma anlamı taşıyor. Mobbing kelimesinin direkt olarak sözlük anlamı: İş yerinde, çalışan kişiye baskı, duygusal şiddet, kişiyi rahatsız ederek verimli çalışmasını önlemek, kişiye sıkıntı vermektir.
Kütük pasta tarifiKütük pasta tarifi hem çay saatlerinin yanında hem de hazır 2018'de yaklaşırken yeni bir yıla girerken çok lezzetli bir başlangıç olabilir. Halk arasında odun pasta, kütük yılbaşı pastası olarak bilinen bu lezzet bombasını evinizde kendi ellerinizle hazırlayabilirsiniz. Kütük pasta tarifi nedir, çikolatalı kütük pasta nasıl yapılır diyorsanız cevaplarını birazdan öğreneceksiniz.
Hangi yemeğe ne kadar acı biber eklenmeli?İnsan sağlığı için yararlı olan acı biberler ve çeşitli acılı baharatlar tüketimi aşırıya kaçıldığında sağlığımızı tehdit edebiliyor. Bizde damakta hoş bir tat bırakan acı baharatların sağlığa zarar vermemesi için ne kadar tüketilmesi gerektiğini araştırdık. İşte yemeklere göre koyulması gereken acı miktarı...
Düğün gününüzde yanınızda olması gerekenler!Her genç kızın hayali olan düğün gibi güzel olaylar en ince ayrıntısına kadar düşünülüp hazırlanılmaktadır. Kadınlar genellikle yaşayabileceği en ufak problemi bile düşünerek yanlarında bulundurduğu düğün günü çantası sayesinde rahatlamaktadır.
Dengeli kadınlar beyazı, güçlü kadınlar siyahı tercih ediyorKadınlar evlerinde karakterlerine uygun renkleri tercih ediyor. Seçtiğimiz renkler bizlere bilinçaltımıza hangi sinyalleri veriyor?
İş değiştirme kararı alan insanların bilmesi gerekenlerİnsanlar yaratılış gereği kendini ait olduğu bölgeden çıkınca güvensiz hissetmeye başlamaktadır. Kuşaklara göre aynı iş yerinde çalışma yılları değişse de akıllarda hep aynı sorular yer etmektedir. İş değiştirme kararı nasıl alınır? İş değiştireceğimi ofis arkadaşlarım ve yöneticilerimle nasıl paylaşacağım? Tüm bunların cevabını yazımızda bulabilirsiniz?
1/14
Erkek gömleğinden bebek önlüğü yapımı malzemeleri
 
Eski bir düğmeli erkek gömleği
Havlu kumaşı ya da ince el havlusu
Papyonlar için kumaş
Çıtçıtlı düğme (ya da cırt cırtlı kumaş)
Önlük şeklinde kağıt (internetten bulup yazıcıdan çıkarabilirsiniz)

Doğanın Enerjisi