Erzurum

Yerel Haber
19 Ocak 2015 - 12:19

ERKEKLER NEDEN ESTETİĞE MERAKLIDIR

IHA

Özel Elit Polikliniği Hekimlerinden Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerafettin Saraçoğlu , ’Günümüzün çağdaş erkekleri daha genç ve canlı görünmek istiyor. Estetik uygulamalarda erkeklerin de kadınlar gibi önemli bir müşteri profili oluşturduğunu belirtti.
Aslında erkeklerin talepleri kadınlardan daha farklı değil. Daha genç, daha canlı bir görüntüyü elde etmek ve korumak istiyorlar. İş yaşamında rakipler arttığında erkekler tecrübenin önemine rağmen daha genç olanın veya genç görünenin daha fazla şansı olduğunu biliyorlar ve bunu istiyorlar. Orta yaş bunalımı denen durum da diğer bir estetik yaptırma nedeni. Ayrılıkların arttığı son yıllarda tekrar biriyle görüşmek için de daha genç ve bakımlı görünme isteği artıyor.
Erkeklerin estetik pastasında en önemli rol aldığı kısım saç ekimi ve lazer epilasyon. Saç ekiminin uygulanan tekniklerle daha doğal görünümde saçlara kavuşturması hem görüntü hem de daha genç görünme için çok önemli ve giderek ilginin arttığı uygulamalar. Yine lazer epilasyon günümüz çağdaş erkeğinin vazgeçilmez bir isteği. Sakal şekillendirme, göğüs, sırt ve kollar gibi bölgelerde lazer epilasyon uygulaması en çok istenen uygulamalar.
Bu uygulamaların dışında dövme sildirme, deri lekelerinin yok edilmesi, PRP, mezoterapi, sivilce izlerinin yok edilmesi gibi uygulamalar çok talep görüyor. Bunun yanında aşırı terleme sorunun tedavisi için başvuran erkek sayısı da azımsanmayacak kadar arttı. Özellikle kol altı terlemesinin engellenmesi, iş adamlarında alın terlemesinin azaltılması için başvuran birçok erkek vakamız var.
Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerafettin Saraçoğlu son olarak ,’Estetik uygulamaların cerrahi boyutunda ise saç ekimini takiben öncelikli talep burun estetiği ve göz kapağı estetiğinde. Bunu takiben vücut şekillendirme, jinekomasti operasyonları en sık istenen uygulamalar arasında sayılabilir ’ dedi.

Etiketler: Erzurum Haberleri
ErzurumYerel Seçim Sonuçları

Erzurum Hava Durumu

12°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.