Erkekler seks partneri sayısını abartıyor mu?

Nil Karaibrahimgil'in "Sohbetleri hep seks, para ve futbol" söylemine maruz kalan erkekler, partner sayısını ifade etme konusunda ne derece dürüst?

Erkekler seks partneri sayısını abartıyor mu?

Glasgow Üniversitesi'nin 15 bin kadın ve erkek katılımcı ile yaptığı yeni bir araştırmanın sonucuna göre erkekler, seks partneri sayısını abartarak söylüyor. 

Yaşları 16 ila 74 arasında değişen katılımcıların verdiği cevaplara göre erkekler yaşamları boyunca ortalama 14 partneri olduğunu söylerken, kadınlar bu soruyu 7 olarak yanıtlıyor.

Araştırmayı yürüten bilim insanları, bu tip araştırmaların insan cinselliği araştırmaları ve cinsel yolla bulaşan hastalıkları değerlendirme konularının önemli bir parçası olduğunu belirtse de, seks terapisti Gracie Landes, rakamlara odaklanmaktansa bireyin geleceği için ne istediği ve geçmiş ilişkilerinden aldığı dersleri konuşmanın daha doğru olacağını düşünüyor.

 

 

Peki erkekler seks partneri sayısı konusunda ne derece dürüst konuşuyor? Rakamlar abartılıyor mu? 

Seks terapisti Dulcinea Pitagora'ya göre, erkekler partner sayısını olduğundan daha fazla söylüyor. 

Çöpçatanlık uygulaması Tinder tarafından yayınlanan verilere göre erkekler, profilini kontrol ettiği kadınların yüzde 46'sı ile ilgilendiklerini belirtirke,n bu oran kadınlarda yüzde 14 civarında. Tinder tarafından yayınlanan bir diğer veri de, kadın kullanıcıların yüzde 80'inin erkek kullanıcı pastasının yalnızca yüzde 20'siyle ilgilendikleri.

 

İnsan partner sayısını neden olduğundan daha az ya da çok söyler?

Bu sorunun belki de en açık cevabı, insanların genelinin rakamlara odaklanmış olması. Kadınlar, partner sayısını olduğu gibi söylemeleri durumunda negatif algının kurbanı olmaktan korkuyor. Fakat erkeklerde durum tam tersi. Ne kadar çok rakam, o kadar çok itibar!

Uzmanlar, bireylerin partner sayısına odaklanmalarındansa, cinsellikten zevk almaya odaklanmaları gerektiğini söylüyor. 

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

 

Bu makaleye ifade bırak