14.09.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 14.09.2017-2:30 A-A+

‘Erkeklere misyon yüklemek haksızlık’

Oğlu Ali Çınar’ı 2 Eylül’de kucağına alan Burcu Kara, “Aslanım, koçum, yiğidim ve paşam gibi sıfatlardan nefret ediyorum. Erkeklere böyle bir misyon yüklemek haksızlık” dedi

‘Erkeklere misyon yüklemek haksızlık’

Yönetmen Fırat Parlak’la geçtiğimiz yıl şubat ayında dünya evine giren Burcu Kara, 2 Eylül’de oğlu Ali Çınar’ı kucağına alarak, annelik duygusunu tattı. Vogue Türkiye dergisine röportaj veren oyuncu, yaşı ilerlediği için ve sonraki yıllarda sorun çekmemek adına çocuk sahibi olmaya karar verdiğini söyledi. Kendisini iyi bir insan yetiştirmek üzere kodladığını ifade eden Kara, “Bizim ülkemizde, ataerkil toplumlarda, ‘Oğlum da oğlum’ sözlerinden geçilmiyor. Aslanım, koçum, yiğidim ve paşam gibi sıfatlardan nefret ediyorum. Erkeklere böyle bir misyon yüklemek de haksızlık. Belki öyle bir çocuk olmayacak? Belki çok duygusal, kırılgan olacak? Erkek annesi olarak değil, iyi bir insan yetiştirmek üzere kodladım kendimi; inşallah başarabilirim” dedi.

‘Üzülürüm’

Kara, “Oğlum yapar, benim oğlum erkek, göster bakalım teyzelere, amcalara zihniyeti çok yanlış. Erkekler üstün değil; kimse kimseden üstün olamaz. Kadınların yaklaşımı, evlat yetiştirdikleri için çok önemli. Oğlumun erkek olduğu için kendini bir tık farklı ve üstün hissettiğini hissedersem, gerçekten çok sinirlenir ve üzülürüm” diye konuştu.


Hayalindeki tatil için Butik Oteller’de yerin hazır!

Etiketler
Bilgi YarışmasıBaşkenti Taşkent olan, Orta Asya’da yer alan Türki Devleti hangisidir ?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.