25.08.2017 17:01 | Son Güncelleme:
AA

Eroğlu: Halkı atletle, algıyla yönetmek mümkün değil

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Kılıçdaroğlu'nun atletle fotoğraf çektirmesi, hazırlanmış bir senaryodur. Ben  buna inanıyorum. Bir muhalefet liderine yakıştıramadım. Söylenecek fazla bir şey  yok. Bu işler ciddiyetle yapılıyor. Böyle halkı atletle, algıyla yönetmek mümkün değil." dedi.

Afyonkarahisar'a gelen Bakan Eroğlu, AK Parti İl Başkalığını ziyaret  etti. Eroğlu, ziyarette, Afyonkarahisar'a çok büyük yatırımlar yaptıklarını  belirtti.

Afyonkarahisar'ın tarihinde görmediği yatırımları gördüğünü ifade eden  Eroğlu, "Muhteşem bir dönüşüm var. Bunu fark eden fark ediyor." diye konuştu.

Eroğlu, Gürcistan'daki bir yangına müdahale etmesi için gönderilen  yangın söndürme uçaklarıyla ilgili soru üzerine, orman yangınlarıyla mücadelede  Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğunu belirtti.

"ÇOK İLERİ TEKNOLOJİMİZ VAR"

Sahip oldukları ileri teknoloji sayesinde kısa zamanda yangınları  söndürdüklerini dile getiren Eroğlu, şunları kaydetti:

"Çok hızlı ilerliyoruz, çünkü çok ileri teknolojimiz var. Civar  ülkelerden de yangınlarda destek istiyorlar. Geçmişte İsrail olsun, Rusya, hatta  Yunanistan, Makedonya, Bosna Hersek ve Gürcistan gibi birçok ülke destek istedi,  gönderdik. Bu yıl da Gürcistanlı yetkililer bizden hava desteği istedi.  Dolayısıyla biz iki helikopter, bir tane uçak gönderdik. Muhtemelen bugün veya en  geç yarın yangın söndürülecektir. Yangın çok büyüktü."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Ankara'dan İstanbul'a  yaptığı yürüyüş sırasında çekilen atletli fotoğrafıyla ilgili bir soru üzerine  Eroğlu, "Kılıçdaroğlu'nun atletle fotoğraf çektirmesi, hazırlanmış bir  senaryodur. Ben buna inanıyorum. Bir muhalefet liderine yakıştıramadım.  Söylenecek fazla bir şey yok. Bu işler ciddiyetle yapılıyor. Böyle halkı atletle,  algıyla yönetmek mümkün değil. Yani bu zihniyet onu yemez." diye konuştu.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0