Siyaset
19.03.2017 - 18:24 | Son Güncelleme: 19.03.2017-19:51

Eroğlu'ndan Almanya'ya: Bu kabul edilemez bir tutum!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Almanya'da terör örgütü PKK'nın eylemine izin verilmesine ilişkin, "Bu kabul edilemeyecek bir tutum." ifadesini kullandı.

Sitene Ekle

AA

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Başmakçı ilçesinde düzenlenen toplu temel atma ve açılış  töreninde, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Eroğlu, Almanya'da terör  örgütü PKK'nın eylemine izin verilmesine ilişkin bir soru üzerine şunları  kaydetti:

"Almanya aslında bizim müttefikimiz. NATO'da birlikteyiz. 1. Dünya  Harbi'nde birlikte harp ettik ama buna rağmen Almanya ve Avrupa, PKK'yı terör  örgütü olarak tanımasına rağmen maalesef onlara her türlü desteği veriyor fakat  bizim milletvekillerimiz, hatta bakanlarımız gidince onlara gerekli izni  vermiyor. Bu da kabul edilemeyecek bir tutum. Bunu söyledik. Almanya 'hayır' diyor, Hollanda 'hayır' diyor. Tamam da kardeşim size ne? Bizim burada vatandaş  ister 'evet' der, ister 'hayır' der. Size ne oluyor? Demek istediğimiz bu. Hatta  daha da azıttılar. Artık bazı gazeteler Almanya'da Türkçe yayınlanıyor, manşetler  Türkçe atılıyor, işte 'hayır veriniz' diye. Başmakçı'da vatandaşın birisi 'Avrupa  bu işi anladı. Bizim içimizde anlamayanlar var' dedi. Ben de diyorum ki Avrupa  'evet' demenin Türkiye'yi ne kadar büyüteceğini, geliştireceğini,  kalkındıracağını anladı. Lütfen bizdeki özellikle CHP'liler de birazcık anlasınlar."

 

  

   


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Suçlu olduğu sanılan kimseye ne ad verilir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX