Ertuğrul Özkök kesinlikle bir Molatik yazarı olmalı!

Neden mi böyle düşünüyorum? Elimde ciddi kanıtlarım var çünkü :)

Ertuğrul Özkök kesinlikle bir Molatik yazarı olmalı!

1- Günceli hiçbir zaman kaçırmıyor 

Kesinlikle öyle. Hiçbir zaman güncel olayları kaçırmıyor. Sosyal medyada, gazetelerde, davetlerde, toplantılarda, artık neredeyse konuşulan konu, alıyor şak diye işleyip önümüze koyuyor. Bir de yazılarını entelektüel bilgisiyle süslüyor, bu haliyle de tadından yenmiyor.

 

2- Çekinmeden yazıyor

Bazen fikirlerine hiç katılmasam da, "Şöyle derler mi, böyle eleştirirler mi?" derdi olmadan yazıyor o. Konu her neyse kendine göre yorumluyor. Belki biraz da tecrübesinin ve yaşının verdiği olgunlukla, beğeni kaygısı taşımıyor. 

 

3- Yaşam enerjisi yüksek

Yaşam enerjisi yazılarından hemen belli oluyor. Çünkü aklınıza gelebilecek her konuda yazabiliyor. Bir gün Melania Trump’ın kıyafetini, bazen Spotify’da dinlediği bir şarkıyı, bazen yeni yayınlanan bir müzik klibini, bazen bir Netflix dizisini, bazen bir resim sergisini, bazen de bir siyaset gündemini kaleme alıyor. Yelpazesi o kadar geniş ki, her telden çalabiliyor. Bu da yaşamın her alanına ilgili, meraklı, renkli bir kişiliği ortaya koyuyor.     

 

 

4- Yazılarında kırıcı olmuyor

Evet eleştiriyor, ama bunu nüktedan ve nazik bir dille yapıyor. Kavgacı bir üslubu yok. Karşıt fikirdeyken bile eğlenceli bir dil kullanmaya çalışıyor. Egosuna yenik düşüp, öfke krizine girmiyor.

 

5- Dili çok iyi kullanıyor

Sıradan bir konuyu bile çabucak okutuyor. Akıcı bir dille, oldukça rahat yazıyor. Dil bilgisi kurallarına her zaman uyuyor.

 

6- Yazılarıyla gündemde kalmayı başarıyor

Güncel olanı hemen ele alıyor. Gecikmiyor. Bir de üstüne kendi yorumunu koyuyor. Bazen kararsız kaldığı oluyor ama tarafsız kalmıyor. Haliyle yorumuna katılan/katılmayan yazdığı yazıyı konuşabiliyor. Veya onun yazısından öğreniyor; “Aaa böyle bir şey mi varmış?” “Hadi ya böyle mi olmuş?”

 

 

7- Hep genç, çok genç

Her yaştan insana ilham olacak bir yaşam algısı var. Yaşı kaç olursa olsun, hep bir genç esintisi var. Hep böyle miydi, ne ara bunu öğrendi, gitti Tibet’te 7 yıl mı kaldı bilemiyorum, ama yaşama bu bakışıyla hiç yaşlanmayacağı kesin...  

Bu makaleye ifade bırak