Erzincan

Yerel Haber
07 Ekim 2017 - 12:06

Erzincan'ın Yüksek Kesimleri Karla Kaplandı

IHA

Erzincan’da hava sıcaklığının son günlerde hissedilir derecede azalmasıyla birlikte Munzur ve Keşiş Dağları’na mevsimin ilk karı yağdı.
Erzincan’ı kuzeyden ve güneyden saran Munzur ve Keşiş Dağlarına mevsimin ilk karı düştü. Munzur Dağı’na karın erken yağması, vatandaşlar arasında kışın erken geleceğinin habercisi olarak nitelendirildi. Karın yağmasıyla birlikte Erzincan’da hava sıcaklığı da hissedilir derecede düştü.

Vatandaşlar kış hazırlıklarını hızlandırdı
Vatandaşlar yılın ilk karının düşmesi ile birlikte kış hazırlıklarını hızlandırdıklarını söyleyerek, çok sıcak bir yaz olduğunu, kış aylarının da çok soğuk geçeceğini tahmin ettiklerini belirtti.
Gülsüm Ağı isimli bir vatandaş "Erzincan’da havalar çok sıcaktı aniden soğumaya başladı ve bir sabah uyandığımızda Munzur Dağlarımızın kar ile kaplandığını gördük. Bu nedenle kış hazırlıklarımızı erkenden yapmak zorunda kaldık çünkü çok sıcak bir yaz geçirdik bu nedenle kış aylarının da aynı derecede soğuk olacağını düşünüyoruz" dedi.

ErzincanYerel Seçim Sonuçları

Erzincan Hava Durumu

17°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.